x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan KOSGEB destekli “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu 2016 yılının ilk mezunları Ahlat ilçemizde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene TATSO Meclis Başkanı İhsan BAKIRHAN, TATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN, TATSO Yönetim Kurulu Sayman Üye M. Reşit GÜCÜ, TATSO Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz LEBİT, TATSO Meclis Üyesi Muhsin HACIYUSUFOĞLU, KOSGEB Bitlis Müdür Vekili Ömer ERKILIÇ, Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut ŞEKER ve TATSO Genel Sekreteri Rahime YILMAZ ACET katıldı.

Törende bir konuşma yapan TATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN, “Bitlis ili genç nüfus bakımından oldukça şanslı bir il. Bizde bunu değerlendirmek için gençlerimize yeni iş kapıları ve eğitimler sağlamak için mücadele ediyoruz. İşe başlamanın ilk adımı eğitimdir. Bu amaçla KOSGEB ve TATSO ortaklaşa Ahlat’ta kurs açmıştık. Bu gün bu kurstan mezun olan kursiyerlerimize sertifikalarını vermek için toplanmış bulunuyoruz. KOSGEB desteklerini projelendirme ve hayata geçirme konusunda Bitlis Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Türkiye de sertifika alanların maalesef %3.5 bunları projelendirerek sonuçlandırmaktadır. Projelerini hayata geçirip üç yıl boyunca devam ettirenlerin ortalaması sadece %1.5’dur. Fakat Bitlis ilinde bu oran %8 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerindedir. Tabi bunu başarmamızda KOSGEB İl Müdürlüğümüzün katkısını unutmamak lazım. Bu sebeple her zaman verdiği destekle yanımızda olan KOSGEB Müdür Vekilimiz Ömer ERKILIÇ’a TATSO adına teşekkür ederim. Ayrıca Ahlat ilçemizde her adım attığımızda bizlere desteğini esirgemeyen Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut ŞEKER’a ve TATSO Meclis Üyesi Muhsin HACIYUSUFOĞLUN’a teşekkür ederim.”

KOSGEB Müdür Vekili Ömer ERKILIÇ “Davetiniz için ilk önce Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkür ederim. Bitlis ilinde düzenlemiş olduğumuz kurslarda proje ortaklarımızdan olan TATSO ile geçmişte sorunsuz bir şekilde çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. TATSO’ya yardımlarından ve düzenli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Tamamen ücretsiz olan kurslarımızı başarıyla tamamlayan Ahlat’taki kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki adım iş fikirlerini projelendirip bizlere başvurmak olacak. Şunu açıkça belirtmek isterim ki halis niyetle bize gelen projeleri kesinlikle değerlendirip sonuçlandırıyoruz. Burada sorun olan iş kurulduktan sonra pazarda yer edinmek. Pazar bulmak için üyelerimizi fuarlarla destekliyoruz. Fuar çalışmalarını Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak yürütüyoruz. Halis niyetle çalışan üyelerimize daha sonra yeni desteklerle başarılarının devamını sağlıyoruz. Son olarak Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’na ve burada bulunan yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerine teşekkür ederim.”

Ahlat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mesut ŞEKER, “Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası kuruluşundan bu yana Ahlat ilçesine verdiği değerin çok fazlasını son iki yılda vermiştir. TATSO’nun bu desteklerinin artarak devam etmesi bizleri oldukça memnun etmekte. Buradan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’na yönetimine ve meclisine çok teşekkür ederim. Bizlerde mezun olan kursiyer arkadaşlara destek vermeye devam edeceğiz. Ahlat’ta kurs açan TATSO ve KOSGEB’e çok teşekkür ederim”

Program sonunda mezun olan kursiyerlere sertifikalarını törene katılan misafirler tarafından verildi.

TATSO Meclis Başkanı İhsan BAKIRHAN, tören sonunda değerli katkı ve desteklerinden dolayı KOSGEB Müdür Vekili Ömer ERKILIÇ’a “beş minare” tablosu hediye etti.

Paylaş