x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) destekli açacağı 120 kişilik ücretsiz girişimcilik kursuna yaklaşık 600 kişi başvurunca izdiham yaşandı.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO), KOSGEB destekli olarak açacağı 120 kişilik ücretsiz girişimcilik kursu için günler öncesinden duyuru yaptı. Yapılan duyurunun ardından beklenenin çok üstünde başvuru olunca, kursiyerleri belirlemek ve sorunu çözmek için kura çekilmesi kararı alındı. Alınan kararın ardından bugün 120 kişinin belirlenmesi için TATSO konferans salonunda kura çekimi yapıldı. Yapılan kura çekimi için başvuru yapan yaklaşık 600 kişi, TATSO’ya akın edince yoğunluktan büyük bir izdiham yaşandı.

Yaşanan izdihama rağmen yaklaşık 5 saat süren kura çekiminin ardından 120’si asil ve 120’si de yedek olmak üzere başvuru yapan yaklaşık 600 kişi arasından toplam 240 kişi belirlenmiş oldu.

Öte yandan. kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere verilecek olan sertifika sayesinde kursiyerler yapacakları projeler ile 50 bin TL hibe, 100 bin TL de geri ödemeli destekler başta olmak üzere birçok desteklemeden faydalanabilecek.

Kura çekimi sonrası açıklamada bulunan TATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Yeltekin, “Kursu KOSGEB ile anlaşmalı başlatacağız. Şubat ayı sonunda başlatacağımız 120 kişilik kursa, 587 müracaat oldu. Biz de müracaatları değerlendirerek kura çektik. Kura çekimi sonucunda 120 asil ve 120 yedek listesi oluşturuldu. Kurslar toplamda 70 saat olmak üzere 12 gün sürecek. Asil listede olup kurslarda başarı sağlayanlar sertifika almaya hak kazanacak” yiye konuştu.

Kura çekimine katılan vatandaşlar ise, kursa yoğun bir başvurunun olduğunu belirterek, heyecanla kura sonucunu beklediklerini ifade ettiler.

Paylaş