x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen programlara katılan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TATSO) ziyaret ederek, TATSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile birlikte toplantı yaptı.

TATSO’da düzenlenen toplantıda Tatvan çevre yolu ile Tatvan havaalanı ve organize sanayi, iş geliştirme merkezi, toptancılar sitesi, çevre planı, Rahva bölgesinin imara açılması, bölgede enerji üretimi, İran turizmi ve İran ticaretinin bölgede geliştirilmesi konuları konuşuldu.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ile Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un da katıldığı toplantı sonrası gazetecilere konuşan TATSO Başkanı Bilal Dağdağan, şunları söyledi;

“2011 yılında başladığımız çevre düzeni planı maalesef tam manasıyla çözülmüş değil. Acilen Tatvan’ın Selçuklu turizm hattından çıkartılıp, yetkilerin valiliğe devredilmesi gerekmektedir. Toprak kurumu reformu kapsamında toplulaştırma nedeniyle Rahva ovası bir türlü Bitlis’in imarına sunulmamıştır. 1950’li yıllarında bile bu bölgenin verimsiz arazisi olduğu devlet tarafından tespit edilmesine rağmen bunda halen diretilmesi anlaşılabilir değil. İŞGEM arazisi ile sanayi arazisinin bir an önce çözülmesi gerekmektedir. Yatırımcılar için sahalar tespit edilmelidir. İran ile ilgili ambargonun kalkmasından sonra İran pazarına valilik, belediye ve bizlerin koordinasyonunda bir girişim yapılarak Nevruz öncesi ticaretin Tatvan’a gelmesiyle ilgili her türlü tedbirin alınması gerekmektedir.” 

Toplantı sonrası TATSO’da hatıra fotoğrafı çektirildi.

Paylaş