x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan Ulusal Eğitime Katkı Protokolü sayesinde, 154 ilçeye yeni okul kazandırılacak. Ankara’da şubat ayında yapılan protokol çerçevesinde Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasının üst kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), eğitimde yeni bir proje imzalanmıştı.

Şubat ayında imzalanan protokol çerçevesinde Tatvan İlçemizde yapılacak arsanın yer tespiti için, Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Yılmaz LEBİT, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin KORKMAZ ve Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Abdullah YÜZER bir araya geldiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Emin KORKMAZ, “Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine eğitime yapmış oldukları bu katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün yer tahsisi için Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte ortak bir karar vermiş bulunuyoruz. İnşallah kısa sürede okulumuzun temelini atıp eğitime kazandıracağız. Bu sebeple Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal ADABAĞ, Başkan Yardımcısı Yılmaz LEBİT başta olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz LEBİT, “Tatvan Endüstri Meslek Lisesi’nin yanında 12 derslik olarak yapılacak okulun Tatvan İlçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün burada İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Emin KORKMAZ ve Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdullah YÜZER ile birlikte okulumuzun yapılacağı arsa için yer tespitinde bulunduk. Sonraki aşamada İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihaleye çıkacaktır. Okulumuzun şimdiden Tatvan’a hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Paylaş