x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız (TATSO) tarafından 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla ilçemizde görev yapan Gazetecilere yönelik program düzenledi.

Düzenlenen program kapsamında odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleri ilçede görev yapan Gazetecilerle yemekte bir araya geldi. Gazetecilik mesleği ile ilgili sorun ve sıkıntıların görüşüldüğü programda, ayrıca TATSO – Basın işbirliği çerçevesinde yapılabilecek çalışmalar noktasında da karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Sohbet havasında gerçekleşen programda günün anısına binaen bir konuşma yapan odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Gazetecilerin gününü kutladı.

Konuşmasında Gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yapan odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel Gazetecilerin görevi itibariyle bir kamu görevi yaptığına dikkat çekerek, “Gazetecilik fedakârlık isteyen, ağır şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslektir. Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. İlçemizde de bu önemli göreve yerine getiren, yerel ve ulusal medya temsilcileri yurttaşlarımızın gözü, kulağı, dili olmakta ve kamuoyunun haber alma hakkına da katkıda bulunmaktadır. Gazeteciler görevini yerine getirirken ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde çalışmaları da büyük önem arz etmektedir. Bu çerçevede halkın bilgi edinme özgürlüğünü yasal sınırlar içinde sunan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.” Diye konuştu.

Yapılan konuşmalarında ardından ise, odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından ilçede görev yapan Gazetecilere gerek şehrin tanıtımına sağladıkları katkı ve gerekse TATSO’ya desteklerden ötürü “Teşekkür Belgesi” takdim edildi.

Düzenlenen programa, Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Odamız Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit, Odamız Meclis Başkan Yardımcısı Ecevit Karaman, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ateş, Odamız Meclis üyeleri Cengiz Şahin, Hakim Baran, Ömer Kara, Vacip Demir ve Odamız Genel Sekreteri Rahime Yılmaz Acet ile ilçede görev yapan Gazeteciler katıldı.

Paylaş