Girişimci adaylarına sertifikaları dağıtıldı

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bitlis İl Temsilciliği işbirliği ile İŞ-KUR destekli olarak ilçemizde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kurslarının sertifika dağıtım töreni düzenlendi.

Odamız ev sahipliğinde düzenlenen sertifika dağıtım töreni kapsamında 08 – 29 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenen 4 ayrı Girişimcilik Kursuna katılım kursu başarıyla tamamlayan toplam 90 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

TATSO Konferans salonunda düzenlenen program KOSGEB İl Müdürü Cevat Kaya, İŞKUR Bitlis İl Müdürü Mücahit Gülmez ve Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Sadullah Korkut’un kendi alanlarıyla ilgili girimci adaylarını bilgilendirmesi ve girişimci adaylarının sorunlarını cevaplandırmasıyla başladı.

Ardından ise, İMO Bitlis İl Temsilcisi ve aynı zamanda odamız Meclis Üyesi Cengiz Şahin’in tarafından konuşma yapıldı.

Düzenledikleri “Girişimcilik” eğitimleri ile girişimcilerin önünü açmanın yanı sıra yatırım ve istihdama teşvik etmeyi amaçladıklarını kaydeden Cengiz Şahin, ihtiyaç ve talep olması durumunda da yeni kursların açılması için girişimlerde bulunacaklarını ifade ederek, “İnşallah bu kursları başarı ile tamamlayacak olan girişimcilerimiz sayesinde yeni girişimcilerin önü açılarak, açılacak olan bu yeni iş yerleri ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır. Ben bu vesile ile şimdiden tüm girişimci adaylarımıza hem kurs eğitimlerinde hem de iş yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından sertifika dağıtım törenine geçilerek, Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile diğer davetliler tarafından kursu başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazanan girişimci adaylarına sertifikaları takdim edildi.

Girişimci adaylarına sertifikalarını takdim eden Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, girişimci adaylarına tebrik ve başarı dileklerini iletti.

Düzenlenen sertifika dağıtım törenine; Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile Odamız Genel Sekreteri Rahime Yılmaz Acet’in yanı sıra KOSGEB İl Müdürü Cevat Kaya, İŞKUR Bitlis İl Müdürü Mücahit Gülmez, Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Sadullah Korkut, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ecvet Avcı, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Şefik Kızılca, Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naim Artıkboğa ve girişimci adayları katıldı.

Bir Önceki

TATSO’dan “Gazeteciler Günü” programı

Bir Sonraki

Kayak Federasyonu Başkanı Oto’dan Tatvan ziyareti

Tıkla, Destek Al
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?