x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB işbirliği ile açılacak olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursunun ilk etabı için 120 kişilik ön protokol imzalandı.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN “2016 Yılının ilk protokolünü imzalamış bulunuyoruz. KOSGEB Müdür vekili Ömer ERKILIÇ’a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak şimdiye kadar 500’ün üzerinde kursiyere kurs imkânı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. Bugün burada 30 kişiden oluşan 4 sınıf için anlaşma imzaladık. Bu anlaşma 2016 yılın için bir başlangıç. Yeni kurslar açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Kurslarımız tamamen ücretsiz olup eğitmen ücreti odamız tarafından sağlanacaktır.  Bilindiği gibi yasal olarak herhangi bir ücret talebinde bulunmamız da söz konusu olamaz. TATSO olarak düzenlemiş olduğumuz kursların sonunda başarılı olan kursiyerlerimizi kaderlerine terk etmiyoruz. Daha sonraki aşamalarda projelerinin yazılımı ve takibi konusunda destekler sağlıyoruz. İşini kuran girişimciye pazarda kendine yer bulması için KOSGEB ile ortak çalışmalar yürüterek fuarlara gönderiyoruz. İşlerini daha da geliştirmek isteyenlere yeni hibelerle destekliyoruz. Sözlerimin sonunda bütün kursiyerlerimize şimdiden çıktıkları yolda başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.

KOSGEB Müdür Vekili Ömer ERKILIÇ “Daha önce çalışmalarından çok memnun kaldığımız Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile yeni bir protokol imzalamış bulunmaktayız. 120 kişiden oluşan ilk etaptan sonra yeni kurslar açmak için çalışmalarımız sürüyor. Ücretsiz olan bu kurslarımıza gelecek olan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun diyorum. Halis niyetle projelerini sunacak bütün kursiyerlerin projelerini destekleme sözü veriyoruz. Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN’in de dediği gibi projesi onaylanan ve iş yeri açan arkadaşlarımızı fuar ve yeni hibelerle destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Paylaş