x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bakan Tüfenkci, Bitlis’teki programı kapsamında Tatvan ilçesinde Ticaret ve Sanayi Odası, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

AK Parti olarak 81 ilin huzur, mutluluk ve refahı için mücadele ettiklerini, tüm engellemelere rağmen bu ülkedeki insanların kardeşliği ve dostluğu için iradelerini ortaya koymaya devam edeceklerini vurgulayan Tüfenkci, hükümetleri döneminde dev yatırımların yapıldığını DAP ve GAP eylem planlarını hayata geçirerek uygulamaya koyduklarını söyledi.

Bitlis’in de içinde bulunduğu 23 ilde Cazibe Merkezleri Programı’nı ilan ettiklerini ve kentte ilk etapta 6 bin kişinin istihdamının öngörüldüğü, 1 milyar 200 milyon liralık 71 yatırım başvurusunun yapıldığını anımsatan Tüfenkci, bu başvuruların yüzde 50’sinin yatırıma dönüşmesi durumunda kentin çehresinin değişeceğini kaydett

– “Bir kez daha bankaları uyarıyoruz”

Tüfenkci, 15 Temmuz’da milletin devletine sahip çıktığını, uçaklara, silahlara, tanka, topa karşı göğsünü siper ettiğini, meydanları doldurarak iradesini ortaya koyduğunu anlattı ve şöyle devam etti:

“Biz esnafı da büyüteceğiz. Bunun için hükümet olarak esnafın taleplerini karşılama noktasında gece gündüz demeden çalışıyoruz. Onlar konuşuyor biz yapıyoruz. Esnafımızın finansmana erişimi konusunda yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırdık. Bazı bankaların kredi vermede yaşattığı sıkıntıları biliyoruz. Bir kez daha bankaları uyarıyoruz. Biz Kredi Garanti Fonu’nu getirdik ‘onlar kefil olacak dedik’ ama bazı bankalar hala bunu anlamamış benim küçük esnafıma, kobilerime güçlük çıkarıyor. Üzerlerine gidiyoruz. Hep birlikte bunu da aşacağız. Biz, artık bürokratik engellerle esnaf tüccarımız zaman kaybetmesin, Türkiye hızlansın istiyoruz. Pasaportu güçlü Türkiye olsun istiyoruz. Bu nedenle cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini istiyoruz. Artık Ankara’nın aldığı kararlar buraya aynı gün ulaşsın istiyoruz. 2016 yılında ekonomide bazı kararlar aldık uygulamalarını ancak yeni görüyoruz.”

Program sonunda Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Dağdağan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye Ahlat Kümbetlerini gösteren bir tablo, Bitlis Milletvekili Ak Parti Genel Başkanı Vedat Demiröz ile Sayın Bakan’ın eşine de Besmele yazılı birer tablo hediye etti.

Paylaş