x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) olarak 2 bin üye sayısına ulaşmış bulunmaktayız.

İlimiz genelinde 21 tekstil işletmesi faaliyet yürütmekte olup, bu işletmelerimiz sayesinde toplamda 5 bin 500 personelin istihdamı sağlanmaktadır.  Yılsonu itibariyle ise 11.000 çalışan hedeflemektedir.

Bitlis Organize Sanayi Bölgesi yüzde 100 doluluk oranına ulaşmıştır.

Bitlis nüfusunun yarısı Tatvan’da yaşamaktadır. Genç nüfusumuz da buna oranla daha fazladır. Büyük illere göçü engellemek için acil yeni sahalara, yeni sanayi yatırımlarına ihtiyacımız var.

1/100000 ölçekli ve 1/25000 ölçekli çevre planları onaylanmış, hayalimizde olan Tatvan Organize Sanayi, Gıda Toptancılar Sitesi, Mobilyacılar Sitesi, Galericiler Sitesi oluşturulmuş, bununla ilgili çalışmalar ise hızla ilerlemektedir.

İlçemizde dışarıya göçün engellenmesi için elzem olan bu yatırımın da en kısa sürede yapılması en büyük dileğimizdir.

Bu manada; Bitlis’te bizim Tatvan’da bizim. Biz birbirimizden bağımsız değiliz. Nasıl, birinci Organize Sanayi Bölgesi Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasına ait üyelerimiz tarafından yüzde 80 oranında dolduruldu ise yeni kurulacak Tatvan Organize Sanayi Bölgesinin de kısa sürede doldurulacağından şüphemiz yok. Bu anlamda şehir dışından gelmeyi bekleyen yatırımcılar bu altyapı çalışmalarını yakinen takip etmektedir. En kısa sürede tamamlanması il istihdamına katkı sunacaktır. Gençlerimize yapılabilecek en büyük yatırım da budur.

Bu konuyla ilgili çalışma yapan ve Tatvan’ımıza Organize Sanayi Bölgesini kazandırmaya çalışan Sayın Milletvekillerimiz Cemal Taşar ve Vahit Kiler’e teşekkür ediyoruz.  Ayrıca; ilimiz geneli yapılan sulama göletleri ile ilgili çalışmalardan dolayı da kendilerini tebrik ederiz. Bu memleket kendisine yapılan hizmeti hiçbir zaman unutmadı ve unutmayacak, yapılan hizmet ve yatırımların memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bilal ADABAĞ

Tatvan TSO Başkanı

Paylaş