x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız ev sahipliğinde, Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, Bitlis Tarım ve Orman İl Müdür’ü Rıfat Çelik, Tatvan Tarım Müdürü Ali Kurban, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ecvet Avcı, Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naim Nadir, Ziraat Odası Başkanı M.Şefik Kızılca, ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara, Odamız yönetim ve meclis üyeleri ile odamız üyesi yatırımcı ve müteşebbislerin katılım sağladığı toplantı oldukça verimli geçti.

Toplantıda; Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü uzmanlarınca konuyla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Toplantıda konuşan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ’da Bitlis’in tarımdaki rolüne dikkat çekerek, kentin Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlarla daha da güçlü hale geleceğine inandığını ifade etti.

Tarımın ekonomik kalkınmadaki önemli rolünü vurgulayan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, tarım alanındaki başarılı çalışmalarından ötürü Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletti.

Bitlis Tarım ve Orman İl Müdür’ü Rıfat Çelik ise, Bitlis’in özellikle tarım alanında adından söz ettirmeye başladığını ifade ederek, Bitlis’in tulum peyniri, balı, kuru fasulyesi ve patates üretimi ile alakalı bilgiler verdi.

Rıfat Çelik ayrıca; 2006’dan bu yana 130 projenin üzerinde destekleme yapıldığını bildirdi.

Düzenlenen toplantı, sorulan soruların cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Paylaş