x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Çeşitli ziyaretler için Bitlis’e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yegin Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda işverenlerle bir araya geldi.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıda basına açıklamalarda bulunan Bakan Yardımcısı Yegin, hükümetin son zamanlarda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, vatandaşın ayağına giden bir hükümet anlayışına sahip olduklarını söyledi.

Yegin, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında daha önce de Bitlis’e bakanlığın bürokratlarının geldiğini, bunun ikinci ayağını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Vatandaşının ayağına giden hükümet anlayışının bir örneği olarak bugün Tatvan’dayız.

Bu ülkeyi yönetenler 2000’li yılların başından itibaren geleceğine yön vermeye çalışanlar, milletten aldığı yetkiyle bu ülkeyi şahlandırmaya çalışan yöneticilerimizden gördüğümüz ilk şey, aldığımız talimat bize her zaman bir yöneticinin bir kurumun, üretmek isteyen bir iradenin mutlaka muhatabının ayağına gitmesi onu evinde, işyerinde yerinde ziyaret etmesi gerekmektedir. Bugün bunun bir gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Yegin, Cumhurbaşkanının milli seferberlik çağrısından sonra bakanlık olarak milli seferberlik ilan ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi: “Bakanlığımız 12-13 ekip kurmak suretiyle bütün üst düzey yöneticilerimiz 81 ile göndererek, buralarda Ticaret ve Sanayi Odalarımızla, çalışanlarımızla, tıbbi cihaz kullanan hastalarımızla, eczacılarımızla, emeklilerimizle velhasıl bütün muhatapları ile evinde işyerinde bir dizi programlar tertipledik. Bu programlardan aldığımız izlenimler, politika üretim süreçlerine vatandaşlarımız ve muhataplarımızın katkıları oldu. Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliğinden sonra da yeni bir istihdam teşviki açıklaması oldu. Bütün bunları paylaşmak, Çalışma Bakanlığı olarak ürettiğimiz yeni sistem ve eğitim çalışmaları konusunda yeniden sahaya indik. Vatandaşımızla, işverenimizle, çalışanımızla evinde işyerinde bir araya gelmek üzere programlarımızın ikinci turuna başladık.” diye konuştu.
İşverenler ile ilgili program daha sonra basına kapalı olarak soru – cevap şeklinde devam etti.

Programa Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası adına Meclis Başkanı İhsan Bakırhan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri katıldı.

Ayrıca Programa Bakan Yardımcısı Orhan Yegin’in yanı sıra, İŞKUR Daire Başkanı Fahrettin Kaya, SGK Bakan Başdanışmanı Dengi Özer, Tatvan Kaymakamı M. Ali Özkan, Bitlis SGK İl Müdürü Sadullah Korkut, Bitlis İŞKUR İl Müdürü Mücahit Gülmez ve işverenler katıldılar.

Paylaş