x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Emniyet Teşkilatının 172. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Bitlis’in Tatvan ilçesinde “10 Nisan Polis Haftası” etkinlikleri düzenlendi.

Düzenlenen etkinlikler kapsamında Tatvan Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Ardından, Karşıyaka Mahallesi’ndeki Tatvan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında kokteyl verildi.

Kokteyle katılan Tatvan Kaymakamı Mehmet Emin Özkan, teşkilat mensuplarının polis gününü kutlayarak “Her zaman olduğu gibi bu özel günde de, milletinin huzur ve güvenliği için şehit ve gazi olan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyor,  tüm emniyet teşkilatı mensuplarının, polis haftasını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Ardından, Tatvan İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Kavaklı’nın eşi Fidan Kavaklı tarafından günün anısına, emniyet müdürü Kavaklı’ya el işlemeciliğiyle polis arması yapılmış olan filografi tablo hediye edildi.

Akabinde, Tatvan Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Yusuf Özdemir tarafından emniyet müdürü Kavaklı’ya plaket takdim edildi.

Etkinliklere, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan 10’uncu Komando Tugay Komutanı Albay Taner Dinçyürek, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Tercan, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üye M. Reşit Gücü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler, esnaflar, polisler ile polis aileleri katıldı.

Paylaş