VERGİDE E-TEBLİGAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

01.01.2016 itibaren başlayacak olan E-TEBLİGAT dönemi için Tatvan Vergi Dairesi ve Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ortaklaşa bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıya Tatvan Vergi Dairesi Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı üyeler ve muhasebeciler katıldı.

Tatvan Vergi Dairesi Vergilendirme 1. Şefi Sayın Yılmaz GÜL 01.01.2016 tarihinden itibaren mükelleflere artık borç bildiriminin elektronik ortamda olacağını belirtti. GÜL yaptığı açıklama da “Kurumlar vergisi mükellefleri, Ticari, zirai ve mesleki kazanç yönünden gelir vergisi mükellefiyeti bulunanlar (Kazançları basit usulde tespit edilenlerle gerçek usulde vergiye tabi olmayan çiftçiler,

Sistemi kullanması İsteğe Bağlı Olan Mükellefler, Zorunluluk kapsamına girmeyen ve kendilerine e-tebligat yapılmasını talep eden gerçek kişiler ile tüzel kişiler ve tüzel kişiliği olmayan teşekküllerin mutlaka e-tebligat başvurusu yapması gerektiğini, E-TEBLİGAT kaydını tamamlayan mükelleflere borç bildiriminin e-posta adreslerine veya cep telefonlarına sms ile iletileceğini, iletim tarihinden itibaren 5 gün sonra resmi sürecin başlayacağını” belirtti.

Toplantıda bir konuşma yapan TATSO Genel Sekreteri Rahime YILMAZ ACET, “Bu toplantıyı Vergi Dairesiyle ortaklaşa gerçekleştirmek istememizin temel amacı üyelerimizi bu konuda bilgilendirmek ve sonraki aşamalarda oluşabilecek aksamalardan dolayı cezalandırılmaların önüne geçmektir” dedi.

Read Previous

TATVAN TİCARET VE SANAYİ ODASI MERSİN TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ

Read Next

T.C. MESLEKİ YETERLİLİK KURUMUNDAN DUYURU

Tıkla, Destek Al
Nasıl yardımcı olabilirim ?
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz ?