x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ DOLAYISIYLA

İSLAM VE KADIN KONFERANSI

8 MART PAZAR GÜNÜ TATVAN TİCARET VE SANAYİ ODASI YAVUZ DAĞDAĞAN KONFERANS SALONU.


KATILIMCILAR:ASEM NAUŞABAYEVA HEKİMOĞLU, MUHAMMED ZAHİD KULDAŞ

ASEM NAUŞABAYEVA HEKİMOĞLU KİMDİR?

Eğitim:
Güney Kazakistan vilayetinde tamamlamıştır.
1990-1995 yılları arasında Azerbaycan Cumhuriyeti Bakü şehrindeki Mehmet Emin Resulzade Bakü Devlet Üniversitesi, Doğu Bilimleri Fakültesi’nde “5 yıllık” Lisans programını tamamlayarak mastır diplomasını aldı.
1995-2000 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans yaptı. (Tez Konusu: “AZERBAYCAN VE KAZAKİSTAN PETROLLERİ VE BÖLGESEL POLİTİKAYA ETKİSİ”)
2000-2005 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktora yaptı. (Tez Konusu: “DEĞİŞEN ULUSLARARASI İLİŞKİLER SİSTEMİNDE RUSYA FEDERASYONU’NUN YERİ”)
2007 yılında Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalında Doçent Unvanını aldı.

İş Tecrübesi:
1995-1999 yılları arasında Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk Kardeşlik ve İşbirliği Vakfı (TÜDEV)’de uzman olarak çalıştı.
1999–2001 yılları arasında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)’da Rusya-Ukrayna ve Baltık ülkeleri masasında uzman olarak çalıştı.
2001–2003 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesinin tertiplemiş olduğu uluslararası toplantı ve panellerde, uzman tercüman olarak görev aldı.
2003–2013 yılları arasında Kazakistan Cumhuriyeti, Türkistan şehrindeki, Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır.
2009 yılından başlayarak, 2013 yılına kadar söz konusu bölümün “Bölüm Başkanlığı” görevini yürütmüştür.
2013 yılı Temmuz ayından itibaren Bitlis Eren Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.
2014 yılı, Şubat-Temmuz ayları arasında Bitlis Eren Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.
2014 yılın Temmuz ayı itibari ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına Vekaletten atanmıştır halen bu görevi yürütmektedir.

Vermiş Olduğu Dersler:
Uluslararası Politika
Uluslararası İlişkiler Sistemi
Uluslararası İlişkilerin Güncel Meseleleri
Uluslararası İktisadî Kuruluşlar
Rusya Dış Politikası
İnsan Hakları ve Anayasa
Jeopolitik Esasları
Toplum Bilimi
Davranış Bilimleri
Doğal Kaynaklar ve Çevre Ekonomisi

Çalışma Alanı:
Rusya Federasyonu’nun Uluslararası ilişkileri
Uluslararası ilişkiler sistemi teorisi
Orta Asya ülkelerinin dış politikası
Çok kültürlülük, iletişim ve siyaset

MUHAMMED ZAHİD KULDAŞ KİMDİR?

1973 Tatvan- Bitlis’te doğdu. İlkokulu Çağlayan ilköğretim okulunda bitirdi. Ortaokulu Tatvan ortaokulu.1990’da Tatvan Atatürk Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl İmam Hatip lisesi fark derslerini vererek Bitlis İmam Hatip Lisesinden Mezun oldu. Sekiz yaşından itibaren okul eğitimi ile birlikte bölgemizdeki geleneksel medreselerden eğitim alarak bölgenin ileri gelen ilim önderlerinde İslami İlimler alanında icazet aldı.1992’de Tatvan ilçesi Çağlayan Mah. camiinde İmam Hatip olarak göreve başladı.1995 yılında Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu fahri vaizlik sınavını kazandı.1997 Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.2002 Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Tefsir Bilim dalında ”Kur’anda İyi Ahlak Örnekleri”konulu teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. 2003 yılında Tatvan merkez İbadullah camiinde göreve başladı. 2006 yılında Fransa da yurtdışı görevinde bulundu.2008 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.2009-2012 Konya Selçuk Yüksek İhtisas Eğitim Merkezinde ihtisas eğitimini alarak 2012 ‘de mezun oldu. 2011’de Uluslararası İslami Tıp Cemiyeti’nin öncülüğünde hazırlanan ‘’ Gençleri Cinsel Hastalıklardan ve Aids’ten koruma’’ projesinde yer aldı. 2012 ‘de Bitlis- Mutki ilçe vaiz’i olarak atandı. 2013’te Bitlis-Tatvan vaizliğine aynı yıl Müftülük sınavını kazanarak Bitlis-Hizan İlçe Müftüsü olarak atandı. 2014’te Bitlis Eren Üniversitesinde Okutman olarak başladı. Halen bu görevi sürdürmekte olup; İyi derecede Arapça, orta derecede İngilizce bilmektedir. Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kelam Bilim dalında Doktora Öğrencisi olup; evli dört çocuk babasıdır.

Paylaş