x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

TATSO’ya bağlı bölgelerin sorunlarının tespiti ve çözümlerine yönelik Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya TATSO Yönetim Kurulu Başkanı Bilal DAĞDAĞAN, Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN, Yönetim Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığına seçilen Vasıf BAKIRHAN ve Bitlis İl Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıyı açan TATSO Yönetim Kurulu Başkanı Bilal DAĞDAĞAN, TOBB genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığına seçilen Vasıf BAKIRHAN’ı tebrik ederek başladığı konuşmasına “Vasıf BAKIRHAN, bizim ve siz değerli üyelerin desteği ile seçildiğini, kendisinin seçilebilecek kapasitede, bilgi, birikim ve karaktere sahip olduğunu” söyledi. TOBB Genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığının bölgeye özellikle ilimize katkılarının yakın zamanda görüleceğini söyledi. Daha sonra bölge ve üyelerin sorunları ve çözümleri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Sorunların tespiti için neler yapılması gerektiği ve bu sorunların çözümüne yönelik çalışmaların yapılmasını sağlamak için yönetim olarak çalışacaklarını söyledi.

Toplantıda söz alan tobb Genç Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığına seçilen Vasıf BAKIRHAN; “Kendi adına, Bitlis İl Genç Girişimciler Kurulu, Tatvan Ticaret Ve Sanayi Odası, Tatvan ve bölge adına büyük bir başarı gerçekleştirdiklerini, kendilerine desteklerinden dolayı, tatvan Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Bilal DAĞDAĞAN’a, Yönetim Kuruluna, Bitlis İl Genç Girişimciler Kuruluna, bölge temsilcilerine ve adını burada sayamadığım herkese teşekkür ederim. Yeni görevinin sorumluluklarının farkında olduğunu artık Tatvan’la birlikte bölgeyi de temsil ettiğini, bu temsilin Tatvan ve Tatvan’ın genç girişimcilerinin bir vitrininin olduğunu ve buna göre hareket edeceğini belirtti.” Sayın BAKIRHAN konuşmasını şöyle sürdürdü. “Görevini tek başına değil kolektif bir şekilde yürütmesi gerektiğini, başarının bu şekilde geleceğini, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da herkesten daha fazla destek beklediğini, görevi gereği genç girişimciler yetiştirilmesi olduğunu, hükümetin buna büyük destek sağladığını belirterek Sayın Bakan Cevdet YILMAZ yoğun programına rağmen gece saat 02:30’da kabul ederek bizlere verdiği önemi gösterdiğini belirtmiştir. Sayın Bakandan maddi manevi destek sözü aldığını, seçimden sonra TOBB başkanı ile yapılan görüşmede ise diğer bölgelere verilen destekten daha fazlasını bölgeye istediklerini, TOBB Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’ndan bunun sözünü aldıklarını”  söyledi.

Son olarak bir konuşma yapan TATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bilal DAĞDAĞAN herkese toplantıya geldikleri ve değerli fikirlerini paylaştığı için teşekkür etti. Bu tarz toplantıların daha fazla yapılması gerektiğinin önemini belirtti.

Paylaş