x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

İlçemizde bulunan tekstil firmalarının temsilcilerine yönelik mesleki eğitim çalışmaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Oda Başkanımız Bilal Adabağ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntıları masaya yatırıldı. Toplantıda ayrıca; İlçemizde henüz yeni hizmete giren Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi’nin Müdürü Çetin Barak tarafından çırak, kalfa, usta ve usta öğretici eğitimleri konusunda bilgilendirme yapılarak iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında işbirliği yapılması anlamında neler yapılabileceği görüşüldü.

Düzenlenen toplantıda konuşan Oda Başkanımız Bilal Adabağ, TATSO olarak kendilerine bağlı tüm sektörlerin sorun ve sıkıntılarıyla yakından ilgilendiklerini söyledi.

Toplantının ilde en çok istihdam sağlayan sektörlerin başında gelen tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarını gidermek maksadıyla düzenlendiğini belirten Oda Başkanımız Bilal Adabağ, toplantının oldukça verimli geçtiğini kaydederek, Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yapılacak girişimler ile tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarının giderileceğini ifade etti.

Tatvan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Barak ise, tekstil firmalarının mesleki eğitim konusundaki sıkıntılarını gidermek için kurum olarak ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Paylaş