x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis’i Bölgesel Amatör Ligde (BAL) temsil eden tek takım olan Tatvan Gençlerbirliği Spor Kulübü’nün yeni sezonda ki başarısı için Tatvan ilçesinde istişare toplantısı yapıldı.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan başkanlığında ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasında (TATSO) gerçekleştirilen toplantıda Tatvan Gençlerbirliği’nin yeni sezonda daha başarılı olabilmesi için neler yapılabileceği görüşüldü.

Yapılan toplantı da ayrıca hedefler, bütçe ve yapılması planlanan transferlerle ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantıda katılımcılara Tatvan Gençlerbirliği Spor’un geçen sezon elde ettiği başarıları örnek veren ve 3. lige çıkma yolunda büyük mesafe kaydeden Gençlerbirliği Spor’un bu sezonki hedeflerini anlatan Kulüp Başkanı Muhsin Obalı, yeni sezonda yeni başarılara imza atıp hem ilin hem de ilçenin adını duyurmak için geçen sezon desteklerini esirgemeyen kurum, kuruluş ve stk’lardan bu sezon içinde destek istedi.

Bu yıl yeni transferler yaparak oluşturacakları yeni takımın 3. lige oynayacağının altını çizen Başkan Obalı, yapılması planlanan transferler, bütçe, konaklama ve kulübün bu yılki hedeflerini katılımcılarla paylaştı.

Yeni sezonda tek hedeflerinin 3. lige çıkmak olduğunu vurgulayan Başkan Obalı, bunun için yeni transferler yaparak güçlü bir takım oluşturacaklarını ifade etti.

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ise, Tatvan’da spor potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu, Tatvan Gençlerbirliği sayesinde de özellikle gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spora yöneldiğini bu nedenle ilçede gerek sporun gelişimi ve gerekse kulübün başarısı için ellerinden geldiğince destekleyeceklerini söyledi.

Tatvan Gençlerbirliği Spor’un elde edeceği başarıların ilçeye ve ile katkı sunacağına vurgu yapan Kaymakam Erkan, “Bu gün burada toplanmamızın asıl sebebi ilimiz BAL liginde temsil eden tek takım olan Gençlerbirliği Spor’un başarısı için neler yapabiliriz. Yeni sezonda ilçe takımımız 3. lige yükselebilmesi için neler yapılması gerekiyor. Bu konular üzerine ilçemizde ki STK’larla istişare ettik. Ümit ediyoruz ki kulübümüze gerekli destek sağlanır ve geçen sezon son maçta kaybedilen 3. lige bu sezon çıkılarak büyük bir başarıya imza atılır. Başarı bildiğiniz gibi ekip işidir, bizde bu amaçla yola çıktık ve gerek ilçe kulübümüzün başarısı, ilçemizdeki spor branşlarının ve başarılarının artması ve gerekse gençlerimizin kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmesi için bu gün bu istişareyi gerçekleştirmiş bulunuyoruz.” Diye konuştu.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ise, belediye olarak imkanlar dahilinde ellerinden geldiğince kulübe destek olacaklarını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından toplantıya katılan STK temsilcileri ise Tatvan Gençlerbirliği Spor’un yeni sezonda daha başarılı olabilmesi için önerilerini sundu.

Gerçekleştirilen istişare toplantısına Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan GB Başkanı Muhsin Obalı ve yönetimi, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bilal Dağdağan, Bitlis Genç İş Adamları Derneği (Bigiad) Bitlis şube Başkanı Cengiz Şahin, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin, Tatvan Ziraat Odası Başkanı M. Şefik Kızılca, Tatvan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı M. Şirin Türel katıldı.

Paylaş