x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Dağdağan, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bitlis Şubesini ziyaret etti.

Ziyarette sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yapan TATSO Başkanı Bilal Dağdağan; “birlik ve beraberlikten güç doğacağını ifade etti. TATSO’nun çalışmaları ve hedefleri ile ilgili bilgiler veren Dağdağan, “İlimiz, ilçemiz ve ülkemizin istikrarı için STK’lar olarak elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Tabi bakıyoruz birileri topu, tüfeği ile bir diğeri ekonomisiyle, bir diğeri ise medyası ile maalesef ülkemiz üzerine bir ambargo uygulamaya çalışıyor. Para baronları ülkenin ekonomisiyle ilgili farklı farklı açıklamalar yapıyorlar. Yine birileri “yarın ihtilal olacak” diye spekülasyon oluşturmaya çalışıyor. Tüm bunlar hepimizin şevkini kırıyor. Tabi bu da ister istemez ekonomiyi sıkıntıya ve dar boğaza sokuyor. İnşallah Mevla’m hep beraber çalışarak tüm bu sıkıntıları aşmayı nasip etsin. TATSO olarak biz bir ekip olarak Tatvan da varız. İnşallah STK’lar olarak memleket için birlik ve beraberlik için çalışmalar yürüttüğümüz müddetçe, memleket için güzel işlere imza atılacaktır. Bu anlamda ASKON’a da bu yolda başarılı çalışmalar diliyorum” diye konuştu.

ASKON’un artık STK olmaktan çıkıp bir kurum haline dönüştüğünü ifade eden ASKON Bitlis Şube Başkanı Ömer Kara ise, güçlü bir yapılanma içinde olduklarını anlatarak, “Birliğimizi, beraberliğimizi kuvvetlendirecek her türlü samimi oluşuma biz varız. Bizim için mevzu bahis Bitlis olunca akan sular durur ve amacımız tıkanan ticaretin önünü açmak, hâlihazırla mevcut projelerinin hayata geçmesi için güç oluşturmaktan başka çaremiz yoktur” dedi.

Paylaş