x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası olarak Muş Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binası açılışına katıldık. Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Lebit ve Odamız Genel Sekreteri Rahime Yılmaz Acet katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene Vali Vekili Ercan Öter, TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş TSO Başkanı Fatih Cengiz ile Tatvan, Bingöl, Bitlis, Hakkari, Batman, Diyarbakır, Tunceli ve Şırnak oda ve borsa başkanlarıyla iş adamları katıldı. Muş TSO Başkanı Fatih Cengiz’in açılış konuşmasının ardından Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Eski Milletvekilleri Mümtaz Yavuz, Faruk Işık, Diyarbakır AK Parti Milletvekili Ebubekir Bal ve Vali Vekili Ercan Öter birer konuşma yaptıktan sonra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu konuştu.

Kürsüye çıkan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 15 Temmuz darbe girişimine değindi. Darbe girişimine ilk tepki veren iller arasında Muş’un yer aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “FETÖ’ye karşı milli direnişte en ön safta yer aldınız. Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan ilk illerin arasında Muş yer alıyordu. Demokrasi nöbetlerine katıldınız. Muş’un yiğit insanlarına da yakışan buydu. Hepinize camiam adına teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi darbe bildirisi okunduğunda ilk tepkiyi koyan kurum TOBB oldu. Bu süreçte dik duran 365 oda borsa başkanlarımla da gurur duyuyorum. Hepsi de ilk andan itibaren tepki verdiler” dedi.

“İllerde valisi, belediye başkanı, sivil toplum kuruluşları bir ve beraberse o il başarılı oluyor” diyen Hisracıklıoğlu, “Muş’taki başarıyı resmi rakamlar gösteriyor. Türkiye’de açılan şirket sayısı bir önceki yıla göre yüzde 6 azalırken, Muş’ta açılan şirket sayısı yüzde 2 artmış. Türkiye’de karşılıksız çıkan çek oranı yüzde 4 iken, Muş’taki oran yüzde 3. Bu Muşluların müthiş ibretlik tablosu. Bu tablo diyor ki ‘Sen Muşluya malını ver, Muşlu borcunu öder. Muşlu tüccar ve sanayicinizden korkma. Kredi musluğunu aç.’ Bu tablo Muş’taki rahmet ve bereketin en önemli göstergesi” diye konuştu.

Program sonunda bir açıklama yapan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin “Yeni hizmet binası Muş Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ve bütün komşu ilimiz Muş’un halkına hayırlı olsun. Muş ilimiz güzel bir hizmet binasına kavuşmuştur. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na sıcak ilgilerinden ve Doğu ile Güneydoğu illerimizi göstermiş olduğu gayretten dolayı teşekkürlerimizi ilettik. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan’ın selamlarını ilettik. Ayrıca Muş TSO yönetim kuruluna, meclisine ve çalışanlarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Paylaş