x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

TATSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri Adilcevaz Kaymakamı Sayın Özer ÖZBEK’e nezaket ziyaretinde bulundular. Sayın ÖZBEK, TATSO Yönetim Kurulu Üyelerini ve Meclis Üyelerini makamında kabul etti. Ziyarette Tatvan Ticaret Ve Sanayi Odası’nı temsilen, Yönetim Kurulu Başkanı Bilal DAĞDAĞAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN, Meclis Başkanı İhsan BAKIRHAN, Meclis Başkan Yardımcısı Nezir YAMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz LEBİT ve Abdullah ÇETİN, Meclis Üyeleri İsmail ALKOÇ ve Behçet GÜL katıldılar.

Sohbet havasında geçen ziyarette dayısı vefat eden Sayın Kaymakam Özer ÖZBEK’E taziye ziyaretinde de bulunan Tatvan Ticaret Ve Sanayi Odası temsilcileri başsağlığında bulundular.

Ziyaretin kendisini oldukça mutlu ettiğini belirten Sayın Kaymakam Özer ÖZBEK, sivil toplum kuruluşlarının özellikle öncülerinden olan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN, Meclis Başkanı İhsan BAKIRHAN, Meclis Başkan Yardımcısı Nezir YAMAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz LEBİT ve Abdullah ÇETİN, Meclis Üyeleri İsmail ALKOÇ ve Behçet GÜL, beni bu ziyaret ile onura etmişlerdir.

Sayın Kaymakam “Tatvan’dan gelen bir ziyaret beni daha da mutlu etti. Bunun sebebi ise Tatvan’ı kardeş ilçe olarak ilan ettik. Birçok projeyi ya bitirme aşamasına getirdik ya da bütünüyle bitirdik. Artan projeleri kardeş ilçe Tatvan ile paylaştık. Projelerimiz için koordinasyon merkezleri kurduk. Buraya 5 arkadaşımızı yerleştirdik. Bu arkadaşlarımıza İngilizce eğitimi veriyoruz. Bunun sebebi yurt dışına yönelmek ve burada bize uygun olan projelerini hayata geçirilmesini sağlamak. Diyanet işleri ile ortaklaşa hafızlık kursu açtık. Elimizde bulunan ve kullanılmayan ya da boşalan yerleri Kur’an kurslarına tahsis ettik. SODES ve DAKA’da birçok projelerimiz ya onaylandı ya da onay aşamasında. Yeni bir projemiz var; yapmayı düşündüğümüz yerde sanat galerisi, sinema salonu botanik bahçesi ve en önemlisi hanımeli başlıklarının olduğu bir proje bu. Burada özellikle hanımeli ayağına çok önem veriyoruz. Vereceğimiz eğitimlerden sonra kadınlarımızın el emeğini burada sergileyebilecek ve evine maddi katkı sağlayabilecek burada satışını gerçekleştirebilecek.” diye konuştu. Sözlerini fazla uzatmak istemediğini belirten Sayın ÖZBEK bu projelere Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’ından destek beklediğini belirtti.

Tatvan ticaret ve sanayi odası adına bir konuşma yapan Tatvan ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanı sayın Bilal dağdağan, tatso olarak her zaman mülki idari amirleri ile koordineli projeler oluşturduklarını bu konuda başkan yardımcı sayın Cengiz şahinin bilgi ve birikimine başvurduklarını söyledi. Dağdağan, biz tatso olarak her zaman gelen projeyi kendi projeleriymiş gibi takip ettiklerini, kendi üyelerine ve kamu kurum kuruluşlarına her türlü yardımı yaptıklarını belirtti.

Oldukça güzel bir ortamda geçen ziyaret sonrası Sayın Kaymakam Özer ÖZBEK misafirlerine kapıya kadar eşlik etti. Burada tekrar ziyaret için teşekkürlerini iletti.

Paylaş