x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanımız Sn. Bilal Adabağ, TOBB Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla düzenlenen “Taşınmaz ve motorlu kara taşıtı ticareti eğitimi” toplantısına katılım sağladı.

İnternet üzerinden online olarak gerçekleştirilen toplantıda; TOBB Koordinasyonunda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile sahibinden.com işbirliği ile eğitimlerin planlandığı ifade edildi.

Ticaret Bakanlığı’nın yayımladığı “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik” kapsamında gayrimenkul danışmanlarına 100 saatlik eğitim şartı getirilmiştir. Anılan yönetmeliğin yayım tarihinden önce gayrimenkul danışmanlığı kaydı olmayan şirketlerin “yetki belgesi” alabilmeleri için, şirket sahiplerinin söz konusu eğitimi tamamlamaları gerekmektedir.

Konuya ilişkin olarak Odalarımızdan alınan talepler doğrultusunda, taşınmaz ticareti ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti ile iştigal eden üyelerimize yönelik olarak, Birliğimiz koordinasyonunda, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Sahibinden.com işbirliğinde eğitimler tasarlanmıştır.

Taşınmaz ticareti için 100 saat, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti için ise 35 saat sürecek eğitimler, yıl boyunca üyelerimize online ortamda ücretsiz olarak sunulacaktır. Eğitimlerin sonunda ise katılımcılara ayrıca TOBB ETÜ tarafından başarı sertifikası verilecektir.

Paylaş