x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürü Rıfat Çelik, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fethaddin Kaya ile birlikte Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızı ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Oda Başkanımız Bilal Adabağ ile bir araya gelen Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürü Rıfat Çelik odamızda düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Toplantıda; Tarım ve Orman Bakanlığınca Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında ilimizde devam eden projeler ve yakın zamanda açılacak olan 14. Etap proje uygulamaları kapsamında ilimizin tarımsal ve hayvansal üretiminde sektörel olarak ihtiyaç duyulan sanayi tesisleri ile ilgili istişarede bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, “Gerek üyelerimize vermiş olduğu desteklerden ve gerekse sahada yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı, çalışmalarını yakinen takip etmiş olduğumuz sayın müdürümüzü takdir ediyoruz. Sayın müdürümüz gerçekten göreve başladığı günden ilimiz genelinde üretime ciddi bir ivme kazandırdı. Bunun bir sonucu olarak da; ilimizde şuanda ekilebilir arazide yüzde 99 oranında bir potansiyele ulaşması sağlamış durumda. Özellikle katma değeri yüksek fasulye gibi ürünlerde geçen yıl Türkiye ortalamasında ilk 5’te olan ilimiz bu yıl bu hedefini daha da yükselterek ilk 3’e, ilerleyen safhalarda ise birinciliğe ulaşmayı hedeflemektedir. Bu hedeften dolayı da sayın müdürümüz ve ekibine tebriklerimizi iletiyoruz. Ayrıca; ilimiz ekonomisine vermiş oldukları bu katkı ve gayretten dolayı da teşekkür ediyoruz.” Dedi.

İlgi ve alakalarından dolayı Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ’a teşekkürlerini ileten Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürü Rıfat Çelik ise, proje ve yatırımlardan daha çok kişinin istifade edebilmesi için ellerinden gelen desteği sunmaya çalıştıklarını ifade etti.

Tarımsal üretim anlamında Bitlis’i Türkiye’nin önde gelen illeri arasına sokmak için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini kaydeden Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürü Rıfat Çelik, gerçekleştirdikleri istişarelerle de bunu kısa sürede gerçekleştireceklerine inandıklarını ifade etti.

Odamız başkanlık makamında gerçekleştirilen toplantıda; Bitlis Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fethaddin Kaya ve Odamız Meclis Üyesi Vacip Demir hazır bulundu.

Paylaş