x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN’dan Kadir Gecesi Mesajı!

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal DAĞDAĞAN, Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir kutlama mesaj yayımladı.

Ramazan ayının, manevî arınma ve paylaşarak zenginleşme ayı olduğunu vurgulayan DAĞDAĞAN, “Rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Kadir Gecesinin Allah tarafından değerli kılınmış bir gece olduğunu ifade eden DAĞDAĞAN, “Kadir Gecesi, Kur’an-ı Kerim’de bin aydan daha hayırlı bir gece olarak nitelendirilmiştir. Ramazan ayı içinde bulunan en kıymetli gecedir. Bu gece, tövbelerin kabul edildiği ve günahların bağışlandığı bir gecedir” diye konuştu.

Sayın DAĞDAĞAN açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu gece Kur’an’ın övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Mükâfatların sınırsız olarak verildiği bu gecede, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânı olarak değerlendirilmelidir. Bu vesileyle; dünyanın dört bir yanında savaş, katliam, işkence gibi insanlık dışı muameleye maruz kalan tüm Müslümanlara sabır ve dayanma gücü dilerken, üyelerimizin, hemşerilerimizin ve bütün İslâm âleminin Kadir gecesini kutluyorum.”

TATVAN TİCARET VE SANAYİ ODASI

 YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bilal DAĞDAĞAN

Paylaş