x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar


Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından düzenlenen yarışmada Oskar Ödülü alan Tatvanlı Şazime Hancı, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan’ı ziyaret etti.

Dokuz farklı sanat kullanarak yaptığı ‘Osman Hamdi Bey’in kaplumbağa terbiyecisi’ isimli eseriyle düzenlenen yarışmanın ‘Kültür ürünleri’ dalında Oscar ödülü almayı başaran Şazime Hancı’yı İstanbul’daki özel ofisinde kabul edilen Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan, Şazime Hancı’ya tebriklerini iletti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan, elde edilen başarının önemine vurgu yaparak, “Bitlis’imiz adına elde edilen her başarı hem bizleri sevindiriyor hem de gururlandırıyor. Şazime hocamızın da elde etmiş olduğu bu başarı bizleri ziyadesiyle sevindirirken, aynı zamanda hem ilimizin tanıtımına katkı sunmuş oldu. Bu sebeple hocamızı emeklerinden dolayı teşekkür ederken, elde ettiği başarıdan ötürü de tebrik ediyoruz. Ayrıca bir birinden değerli bu hocalarımızın elde etmiş olduğu bu başarıların daim olmasını diliyorum. Çünkü elde edilen bu başarılar kültürümüzün ve memleketimizin tanınmasına katkı sunuyor. İnşallah bizlerde şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada memleketimizin tanıtımı için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile bir kez daha hocamızı tebrik ediyor, ziyaretlerinden ötürü de teşekkürlerimi sunuyorum.” Diye konuştu.

Azmi ve başarısı ile Oskar Ödülü alan Tatvanlı Şazime Hancı ise, gördüğü ilgi ve alakadan ötürü Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan’a teşekkürlerini iletti.

Paylaş