x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızın ilk bilimsel kitabı olan Ahlat ilçemize de özel olarak yer verilen “Ekonomi Siyasi ve Kültürel İşbirlikleri Temelinde Türk Devletleri Teşkilatı ve 2040 Vizyonu” konu başlıklı bilimsel kitap Bitlis Valisi Sn. Oktay Çağatay’a takdim edildi.

Günümüzde küresel bir güç haline dönüşen Türk Devletleri Teşkilatı’na akademik ve bilimsel yönden katkı sunmak amacıyla hazırlanan kitabın takdimi için Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Öğretim Üyeleri Dr. Yılmaz Ulvi Uzun ve Dr. Hakan Kaya ile birlikte Bitlis Valisi Sn. Oktay Çağatay’ı ziyaret eden Oda Başkanımız Bilal Adabağ, Vali Çağatay’a kitap takdiminde bulundu.

Ziyarette kitabın editörlüğünü yapan Dr. Yılmaz Ulvi Uzun ve Dr. Hakan Kaya ile birlikte kitap ile ilgili Vali Çağatay’ı bilgilendiren Oda Başkanımız Bilal Adabağ, İngilizce olarak basılan kitabın Literatürde ilk olma özelliği taşıdığına vurgu yaptı.

Ekonomi, Siyaset – Uluslararası İlişkiler ve Eğitim – Kültür olmak üzere toplam 3 bölümden oluşan kitap için TOBB Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kazakistan Türkiye Büyükelçisi Sn. Yerkebulan Sapiyev’in de önsöz yazdığını belirten Oda Başkanımız Bilal Adabağ, Türk Devletleri Teşkilatını oluşturan ülkelerden; Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Macaristan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan birçok akademisyenin kitaba katkı sunduğunu ifade etti.

Bitlis Valisi Oktay Çağatay ise, kitap için tebriklerini ileterek, akademi ve bilim dünyası için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Paylaş