x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan kırtasiye yardımlarının dağıtımı yapıldı.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ihtiyaç sahibi öğrencileri unutmayan Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası, odaya bağlı Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçesindeki ihtiyaç sahibi 700 öğrenciye içerisinde okul çantası, defter, kalem ve boya gibi kırtasiye araç gereçlerinin yer aldığı kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

Yardımların İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan listeler doğrultusunda yapıldığını belirten Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Bilal Dağdağan, ülkemizin geleceğinin teminatı olan öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlar dahilinde destek sunduklarını söyledi.

TOBB işbirliği ile bu yılda belirlenen toplam 700 ihtiyaç sahibi ilk, orta ve lise öğrencisine kırtasiye desteğinde bulunduklarını ifade eden Oda Başkanımız Sayın Bilal Dağdağan, “İlçe milli eğitim müdürlükleri ile görüşülüp öğrencilerin ihtiyacı olabilecek kırtasiye malzemelerini tespit ettik. Daha sonra ise ihale usulüyle kırtasiye malzemelerinin alımını gerçekleştirdik. İhale sonucunda odamıza bağlı olan Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz ilçesindeki ihtiyaç sahibi 700 öğrencimize kırtasiye yardımında bulunduk. Zor şartlar altında eğitimlerini sürdüren öğrencilerimiz için ne yapsak azdır. Bu sebeple oda olarak bizler inşallah her yıl imkanlarımız ölçütünde bu destekleri sunmaya devam edeceğiz. Bu vesile öncelikle bu yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmamızı sağlayan TOBB’ne ve yardımların yerlerine ulaşmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Paylaş