x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız yönetim kurulu ve meclis üyelerinden oluşan odamız heyeti Bolu’nun Gerede ilçesini ziyaret ederek, çeşitli temaslarda bulundu.

Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Adabağ, Meclis Başkanı Servet Avcı, Meclis Başkan Yardımcısı Ecevit Özkan, Meclis üyeleri Nedim Acet, Yunus Başar, Özgür Karatay, Mesut Üstün, Mücahit Menteş ve Genel Sekreter Mücahit Diksin’in yer aldığı odamız heyeti çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği Gerede ilçesinde kardeş odamız olan Gerede Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka ve yönetimiyle bir araya gelen odamız heyeti verimli bir ziyaret programı gerçekleştirdi. Ziyarette iki kurumun işbirliği yapabileceği konularda fikir alışverişi yapılırken, özellikle iki kuruma katkı sunacak ortak AB Projeleri konusunda işbirliği yapılmasına karar verildi. Ardından ortaklık kültürünün yaygın olduğu ilçedeki helal sertifikalı Jelatin üretimi gerçekleştiren fabrika başta olmak üzere örnek işletmeler ziyaret edilip çalışmalarla ilgili bilgi alındı.

Ortaklık kültürü ile kurulan fabrikaların ilçe ekonomisine büyük katma değer kazandırdığını gördüklerini kaydeden Oda Başkanımız Bilal Adabağ, bölgemizde de benzer örnek uygulamaların teşvikinin önemli olduğunu vurguladı.

Öte yandan Oda Başkanımız Bilal Adabağ, misafirperverliklerinden ötürü Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka ve yönetimine teşekkürlerini iletti.

Paylaş