x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Oda Başkanımız Bilal Adabağ, spor ayakkabı üretimi üzerine Tatvan ilçemizde faaliyete başlayan odamız üyesi Tüzün Ayakkabıcılık İmalat İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin üretim fabrikasını ziyaret etti.

Ziyarette Firma Müdürü Veysel Tüzün tarafından karşılanan Oda Başkanımız Bilal Adabağ, fabrikayı gezerek, firmanın çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Tüzün Ayakkabıcılık olarak bölgenin ilk ve tek spor ayakkabı üretim fabrikasını Tatvan’da açtıklarını ifade eden Veysel Tüzün, kendilerine ait olan VENUMA markası adı altında şuan için günlük 240 – 360 çift spor ayakkabı üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tatvan’da ürettikleri spor ayakkabıların 81 ile dağıtıldığını kaydeden Tüzün, hedeflerinin günlük 1.500 – 2.000 çift üretim kapasitesine ulaşıp ve en az 150 kişilik istihdam sağmak olduğunu bunun için de çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

İşyerinin hayırlı olmasını dileyen Oda Başkanımız Bilal Adabağ ise, bölge için bir ilk olan spor ayakkabı üretim fabrikasının ilin üretim ve istihdamı açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Tatvan TSO olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada üyelerinin ve yatırımcıların yanında olduklarını kaydeden Oda Başkanımız Bilal Adabağ, başarı dileklerini iletti.

Paylaş