x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Başkanımız Bilal Adabağ, Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde kadınlara yönelik olarak faaliyet yürüten Aile Destek Merkezi’ni (ADEM) ziyaret etti.

Bitlis ve ilçelerinin tanıtımı, gelişimi ve ekonomik olarak kalkınmasına katkı sunulması amacıyla odamız tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Strateji Planlama Uzmanı Gülay Karaoğlu ile birlikte çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Oda Başkanımız Bilal Adabağ, bu kapsamında kadınlara yönelik olarak faaliyet yürüten ADEM-1 ve ADEM-2 merkezlerine ziyaretler gerçekleştirdi.

SYDV Müdürü Mesut Karaman’ın eşlik ettiği ziyaretlerde devam eden kurslar gezilerek kadınlar tarafından bin bir emekle üretilen el emeği göz nuru eserler tek tek incelendi.

Devam eden kurslar ve merkezlerin durumuyla ilgili bilgiler alan Oda Başkanımız Bilal Adabağ, üretilen ürün ve eserlerin kadınların emeklerinin karşılığını alabilecekleri doğru pazarlarda satışının sağlanması ve bu sayede kadınlara ekonomik gelir sağlanması noktasında girişimlerde bulunacaklarını ifade etti.

Paylaş