x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Doğa Koruma ve Milli Parklar Van Bölge Müdürü Mustafa Şentürk, “Nemrut Kalderası Tabiat Anıtı Projesi” ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Beraberindeki Bitlis İl Şube Müdürü Ömer Ali Kızlarkayası ve İnşaat Mühendisi Fuat Balık ile birlikte Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızı ziyaret eden Doğa Koruma ve Milli Parklar Van Bölge Müdürü Mustafa Şentürk, ziyaret kapsamında odamız yöneticileri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Odamız toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda; “Nemrut Kalderası Tabiat Anıtı” Projesi masaya yatırıldı. Proje ilgili sunum gerçekleştiren Doğa Koruma ve Milli Parklar Van Bölge Müdürü Mustafa Şentürk, ayrıca projenin son durumuyla ilgili de bilgiler verdi.

STK temsilcileri ise, projeye yönelik eleştirileri ve önerilerini ileterek, Nemrut Kalderası içerisinde yapılan ve betonarme ağırlıklı olan yapıların yerine doğayı ve kalderanın dokusunu bozmayacak şekilde, kalderanın dışında yapılmasının daha uygun olacağını ifade ettiler.

Ayrıca; Doğa Koruma ve Milli Parklar Van Bölge Müdürü Mustafa Şentürk  ve heyet üyelerine konuyla ilgili sunum gerçekleştiren STK temsilcileri, doğa ve kalderanın dokusunu bozmayacak şekilde yapılacak her projenin de destekçisi olacaklarını dile getirdiler.

Düzenlenen toplantıya; Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit, Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ecvet Avci, Odamız Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) Bitlis İl Temsilcisi Cengiz Şahin, Odamız Meclis Üyesi ve aynı zamanda Tatvan İpekyolu Kültür ve Turizm Derneği Başkan Yardımcısı Ecevit Karaman, Van Gölü Aktivistleri Derneği Genel Sekreteri Maşallah Özel ve Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ateş ile Odamız Meclis Üyesi Ömer Kara katıldı.

Paylaş