x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız (TATSO) tarafından İŞKUR işbirliği ile odamıza bağlı Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan ilçelerimizdeki girişimci adaylarına yönelik olarak düzenlenmesi planlanan 2019 yılının son KOSGEB Uygulamalı “Girişimcilik Eğitimi” kursu Tatvan ilçemizde düzenlendi.

Odamız konferans salonunda gerçekleştirilen 6. ve son kurs ile birlikte düzenlenmesi planlanan bu yılın son kursları da tamamlanmış oldu. Her biri toplam 4 gün devam eden kurslarda girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ile sorumlu girişimcilik kavramı ve tecrübe paylaşımı gibi başlıca konular ele alındı. Kursu başarıyla tamamlayan girişimciler aldıkları “Girişimcilik” sertifikası ile KOSGEB’in yeni girişimci adaylarına yönelik sunmuş olduğu tüm desteklerden faydalanabilecek.

Odamıza bağlı Adilcevaz, Ahlat ve Tatvan ilçelerimizdeki düzenlenen kurslarla ilgili bilgi veren TATSO Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, Tatvan ilçemizde düzenlenen 6. kurs ile birlikte bu yıl düzenlenmesi planlanan kursların tamamlandığını söyledi.

Son 6 kursun toplamında yaklaşık 150 girişimci adayına girişimcilik konusunda eğim verildiğini ifade eden Bilal Adabağ, tüm girişimcileri ve fikirlerini önemsediklerini dile getirerek, her girişimcinin mutlaka bir iş fikrinin olması gerektiğine, iş fikrinin ise hayata geçirilmeden önce mutlaka her yönüyle iyice araştırılıp bunun sonunca fikrin yatırıma dönüştürülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kursu başarıyla tamamlayan tüm girişimci adaylarına iş hayatlarında başarı dileğinde bulunan Bilal Adabağ, “Bu eğitim kurslarımız sayesinde girişimci adaylarımız öncelikle girişimciliğin ne olduğunu, ardından ise iş fikrinin hayata geçirmek için izlemesi gereken yolu öğrenmiş oldu. Bu kursların diğer önemli bir avantajı da zaten neyi nasıl yapabileceğinizi öğrenmenize imkan sağlıyor olmasıdır. Her şeyin bir pazarı vardır. Bir işte asıl mühim olan şey yapacağınız işi ve yeri en doğru şekilde seçmektir. İnşallah bu manada TATSO olarak bizler şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm girişimci adaylarımızın yanında olmaya ve onların yolunu açmaya devam edeceğiz. Bu vesile bir kez daha kurs başarıyla tamamlayan adayları tebrik ediyor, iş yaşamlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Paylaş