x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımınının yaygınlaştırılması amacı başlatılan kampanya kapsamında Tatvan ilçemizde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla etkinlik düzenlendi.

Tatvan Kaymakamlığı koordinesinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında TATSO, ilçe sakinleri, STK temsilcileri, muhtarlar, kurum amirleri, jandarma ve trafik ekipleri, dezavantajlı bireyler ve öğrenciler ilçe merkezinde bulunan Yaşam AVM önünde bir araya geldi. Etkinlik kapsamında; sürücü ve yayalara Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikleri içeren bilgilendirme el broşürleri dağıtılırken, ilçenin farklı noktalarına afişler, yaya üst geçitlerine ise konuyla ilgili pankartlar asıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, etkinliğin önemine vurgu yaptı.

Düzenlenen program; öğrencilerin Kaymakam Özkan ve diğer katılımcılar ile birlikte yaya geçidinden geçerek, yaya önceliğine dikkat çekmesi ve halay çekilmesiyle sona erdi.


Öte yandan; kampanya kapsamında ilçe genelindeki tüm okullarda ise ‘yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik’ konulu programlar düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe TATSO’yu temsilen odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel, Odamız Meclis Başkan Yardımcısı Ecevit Karaman ve Odamız Meclis Üyesi ve aynı zamanda Bitlis Genç İşadamları Derneği Bitlis Şube Başkanı Cengiz Şahin katıldı.

Paylaş