x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
Odamızı temsilen Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel ve Odamız Meclis Üyesi Cengiz Şahin’in katıldığı program, Tatvan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Tatvan Kültür Merkezinde organize edildi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı, şehit olan öğretmenler anısına okutulan Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
Daha sonra ise 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan ve diğer davetliler tarafından hediyeleri takdim edildi.
Hediyelerini takdim ettiği öğrencilere tebriklerini ileten Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, günün anlam ve önemine dikkat çekerek, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.
Yapılan konuşmaların ardından program, oratoryum, Bitlis’te yılın öğretmeni seçilen Tatvan Sadettin Aka Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu’nun başarı hikayesini içeren slayt gösterisi, örnek öğretmen ve faaliyetleri konulu slayt ile devam etti.
Yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen program; öğretmenlerin yemin töreni, müzik dinletisi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Özkan, Odamız Meclis Başkanı Rıdvan Kökel ve Odamız Meclis Üyesi Cengiz Şahin, kurum amirleri, STK temsilcileri, öğretmen, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş