x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı ve TOBB Başkan Danışmanı Sayın Kutbettin Arzu, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nı (TATSO) ziyaret etti.

Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ tarafından karşılanan Eski Bakan Sayın Kutbettin Arzu, tarım, hayvancılık, turizm ve maden sektörü ve ekonomik yatırımlar alanında bölgede yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ ile bir görüşme yaptı.

TATSO’nun çalışmaları ile ilgili Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ’dan bilgi alan Eski Bakan Sayın Kutbettin Arzu, bölgenin yatırım potansiyelleri üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, TATSO’nun yürütmüş olduğu, projeler, çalışmalar, faaliyetler ve bölgenin ekonomik anlamdaki son durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Bölgenin tarımsal, ekonomik, turizm ve maden sektörleri başta olmak üzere her türlü yatırıma müsait bir bölge olduğunu belirten Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, TATSO olarak bu yatırımların hayata geçmesi amacıyla yoğun çaba harcadıklarını ifade etti.

Eski Bakan Sayın Kutbettin Arzu ise, bölgenin her türlü yatırımı hak ettiğini, bu anlamda kendilerinin de bu yatırımların gerçekleşmesi noktasında konunun yakın takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Yapılan görüşmenin ardından Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, Eski Bakan Sayın Kutbettin Arzu’ya TATSO’yu gezdirdi.

Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ ziyaret anısına Eski Bakan Sayın Kutbettin Arzu’ya el işlemeli tablo hediye etti.

Paylaş