x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) ile Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bitlis merkez ve diğer ilçelerdeki tarihi ve turistik mekanların ardından Hizan’ın Gayda Köyü ve Bediüzzaman Sait Nursi’nin doğduğu köy olan Nurs Köyünde çekimler yapıldı.
Kentteki tarihi mekan ve doğal güzelliklerin tanıtımını yaparak turizme kazandırılması kapsamında yapılan çekimlere Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) katkılarıyla Hizan ilçesinde devam edildi. TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ve Hizan Belediyesinden Fen İşleri Müdürü Mikail Aydın’ın eşlik ettiği TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız’ın koordinesindeki çekim ekibi çalışmalar kapsamında bu kez Bitlis merkez ve diğer ilçelerdeki tarihi ve turistik mekanların ardından Hizan’ın Gayda Köyü ve Bediüzzaman Sait Nursi’nin doğduğu köy olan Nurs Köyünde çekimler yaptı.
Yapılan çekimlerin ardından kısa bir değerlendirmede bulunan TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız, bölgenin tam bir açık hava müzesi olduğuna dikkat çekerek, Bitlis’in ilçeleriyle birlikte tarihi ve turistik mekanlarıyla kendine hayran bıraktığını söyledi.
Bitlis’in her yönüyle tanıtılması için sıkı bir çalışma yürüttüklerini kaydeden Yıldız, çekimlerin tamamlanıp, yayınlanmasının ardından Bitlis’in artık daha çok tanınacağına inandığını ifade etti.Bitlis’in gezilip görülmesi gereken bir yer olduğuna dikkat çeken Yıldız, çekimlerde kendilerine her türlü desteği sunan TATSO’ya da teşekkürlerini iletti.
TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ise, tanıtımın startını veren BETAV Genel Başkanı Ahmet Eren’e katkılarından dolayı teşekkürlerini ileterek, TATSO olarak şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada gereken önemi, desteği ve katkıyı sunmaya devam edeceklerini ifade etti.

Paylaş