BİDEF ve TUTAP’tan Odamıza Ziyaret

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bitlis’e gelen BİDEF Başkanı İzsiz ve Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) ile kentteki tarihi mekan ve doğal güzelliklerin tanıtımını yaparak turizme kazandırılması kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde yapılacak olan çekimler için ekibiyle birlikte kente gelen TUTAP Genel Başkanı Yıldız odamıza ziyarette bulundular. TATSO ziyaretinde İzsiz ve Yıldız’ı, Odamız Meclis Başkanı Sayın İhsan Bakırhan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ve Genel Sekreter Rahime Yılmaz Acet karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Odamız Meclis Başkanı Sayın İhsan Bakırhan, BİDEF’in yürüttüğü çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, Bitlis için yaptıkları çalışmalardan ötürü BİDEF Başkanı Yaşar İzsiz ve üyelerine teşekkürlerini iletti.

Odamız Meclis Başkanı Sayın İhsan Bakırhan ayrıca, BETAV ile kentteki tarihi mekan ve doğal güzelliklerin tanıtımını yaparak turizme kazandırılması kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde yapılacak olan çekimler için ekibiyle birlikte kente gelen TUTAP Genel Başkanı Yıldız’a da ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, kentin tanıtımı açısından oldukça önemli olan çalışmanın mimarı olan BETAV Genel Başkanı Ahmet Eren’e teşekkürlerini iletti.

BİDEF Başkanı Yaşar İzsiz ise, TATSO’nun gerek Bitlis’in ekonomisi, gerek kültür ve turizmi ve gerekse yaptığı diğer çalışmalarından ötürü Odamız Meclis Başkanı Sayın İhsan Bakırhan’a teşekkürlerini ileterek, kendilerinin de memleket yararına yapılacak her çalışmada üzerlerine ne düşüyorsa yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti.

TUTAP Genel Başkanı Fikret Yıldız’da BETAV ile kentteki tarihi mekan ve doğal güzelliklerin tanıtımını yaparak turizme kazandırılması kapsamında imzalanan protokol çerçevesinde başlayan çekimlerde TATSO’nun sunduğu desteklerden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, teşekkürlerini iletti.

Ziyarette, TUTAP Genel Başkan Başdanışmanı Enver Fatih Karakoç, TUTAP Genel Başkan Yardımcısı Şerife Karacabay ve Genel Başkan Danışmanı Özlem Ölteş’in yanı sıra SMM Tekstil Sahibi Besim Demirkan’da hazır bulundu.