x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Dağdağan, 19 Eylül’de başlayacak  2016 – 2017 Eğitim ve Öğretim Yılı  dönemiyle ilgili bir mesaj yayınladı.

Sayın Bilal Dağdağan mesajında öğretmenlere, öğrencilere ve velilere seslendi. Dağdağan mesajında;

Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanıyla çarpan minik, yavrularımız, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımız, velilerimiz ile onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Değerli Yönetici ve Öğretmenler;

Toplumların, devletlerin inşasında öğretmenlerin katkıları ve desteği, her türlü gayret ve çalışmadan daha önemlidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğretmenlerin çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe ve dini bütün bireyler olarak hazırlamada görevlerini en iyi şekilde yapacaklarına inancım tamdır.

Çocuklarımız için gösterilen şefkat, gayret ve fedakârlık, ülkeye, millete, dinine ve ahretine sahip çıkma adına yapılan en kutsal ve anlamlı çalışmadır.

İlimizde eğitim kalitesinin artırılması için yapılan çalışmalardaki katkılarından dolayı bütün öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, başarılarının devamını diliyorum.

Sevgili Öğrenciler;

Bugün okullarınıza, öğretmenlerinize ve arkadaşlarınıza yeniden kavuşmanın heyecanını ve sevincini yaşıyorsunuz. Bu duygularınızı bizler de paylaşıyor, sizlerin daha güzel, daha sağlıklı, daha modern kurumlarında eğitim görmeniz için gerekli her türlü önlemler alınıyor ve alınmaya devam edilecektir.

Sizlerde çalışarak ve verilen görevleri yerine getirerek; anne-babanıza, öğretmenlerinize ve bizlere karşı olan görev ve sorumluluklarınızı yerine getirebilirsiniz.

Sizlere güveniyor ve sizleri çok seviyoruz.

Değerli veliler;

Çocuklarınız başarılarında, iyi birer vatandaş ve Müslüman olarak beklentileriniz doğrultusunda yetişmesinde çok büyük payınızın olduğunu asla unutmayınız.

Sadece onların maddi ihtiyaçlarını karşılamayı yeterli görmeyip, onlara iyi bir çalışma ortamının hazırlanmasından meslek seçimine kadar birçok konuda rehberlik edip destek olursanız, başarılarını görmenin mutluluğunu sizler de yaşayacaksınız.

Yapılan bütün araştırmalar; çocukların iyi bir eğitim almasında, toplumun ve ülkenin beklentileri doğrultusunda yetişmesinde, öğretmenler kadar anne babaların da çok önemli katkılarının olduğunu göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2016-2017 eğitim-öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı fedakâr öğretmenlerimize emanet ediyor; yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, onurlu mesleği temsil saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Paylaş