x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

İlçemiz Rahva mevkiine kurulması planlanan 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için Bitlis Valisi Oktay Çağatay’ın başkanlığında toplantı düzenledi.

Bitlis Valiliği toplantı salonunda; Oda Başkanımız Bilal Adabağ’ın yanı sıra Tatvan İlçe Kaymakamımız ve Bitlis Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Aydoğdu, KOSGEB İl Müdürü Cevat Kaya, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Akay, DAKA Bitlis Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Nurettin Polat, OSB Genel Sekreteri, İl Kültür ve Turizm Müdürü, ilgili birim amirleri ve Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Şahin’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; 2. OSB’nin son durumu masaya yatırıldı.

Kurulması planlanan 2. OSB için yapılan başvurunun Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca onaylandığını dile getiren Vali Çağatay, “İkinci OSB’ye geçmeye hak kazandık. İkinciye geçebilmemiz için birincinin yüzde 70 oranında inşaatların tamamlanması lazımdı. Biz bunu çoktan geçtik. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başvurumuzu onayladı. Milletvekillerinin büyük desteğiyle Tatvan Devlet Hastanesinin arka taraflarında 100 dekar alanda kuruluma başlayacağız.” dedi.

Oda Başkanımız Bilal Adabağ ve diğer katılımcılar ise konunun önemine dikkat çekerek, konuyla ilgili fikirlerini dile getirdiler.

Paylaş