x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Van Gölü için farkındalık oluşturmak ve Van Gölü Koruma Kanunu çıkmasına katkı sunmak amacıyla düzenlenen “Van Gölü için Türkiye’yi Pedallıyoruz” etkinliği kapsamında Ankara’ya gitmek üzere Van’dan bisikletle yola çıkan Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri Tatvan ilçemize ulaştı.

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız bünyesinde faaliyet yürüten TOBB Bitlis Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı Bilal Kardoğan ve GGK üyelerince karşılanan Vangölü Aktivistleri Derneği ve Tatvan Bisiklet Topluğu (TATBİS) üyeleri buradaki ilk ziyaretlerini odamıza gerçekleştirdi. Odamız tarafından ağırlanan Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel ve dernek üyeleri ile ayrıca odamız toplantı salonunda bir istişare toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıda etkinliğin amacı ile ilgili bilgilendirmede bulunan Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, Van Gölü için Türkiye’yi Pedallıyoruz” etkinliğimizin Van-Ankara parkurunun 1. gününde çok şükür kazasız bir şekilde Tatvan ilçemize vardık. İnşallah yarında Tatvan – Muş parkurumuzu tamamlamayı planlıyoruz. Bizim buradaki amacımız; Van Gölü için farkındalık oluşturmak ve Van Gölü Koruma Kanunu çıkması için destek bulmak. Bunun içinde gerek Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızın ve gerekse TOBB Bitlis Genç Girişimciler Kurulumuzun desteklerini talep ediyoruz. Van Gölü sadece çevresinde yaşayanların değil bölgenin hatta ülkemizin bir değeridir. Bu nedenle bizlerinde bir bütün olarak bu değere sahip çıkması öncelikli görevimiz olmalıdır. Bizlerde Vangölü Aktivistleri Derneği olarak bu değere hem sahip çıkmak hem de gelecek nesillere daha güzel bir değer bırakmak adına Van Gölü Koruma Kanunu çıkması gerektiği kanaatindeyiz. Bunun içinde Van’dan yola çıkıp Ankara’ya kadar pedallamayı planlıyoruz. Bu koruma kanunu ile giderek artan gölün kirliliğine dur diyebileceğiz. Bu çok önemli aslında. Bunun için çabalıyoruz. Ankara’ya ulaştığımızda gerekli mercilerden bu konuda destekleri bekliyoruz. 15 gün sürecek bu pedallama etkinliğinde Pandemiden dolayı kısıtlı sayı ile devam etmek zorundayız. Desteklerinizi bekliyoruz. Herkese teşekkür ediyoruz.” Dedi.

TOBB Bitlis Genç Girişimciler Kurulu (GGK) Başkanı Bilal Kardoğan ise, Van Gölü Koruma Kanunun çıkması için ellerinden gelen desteği sunacaklarını ifade etti.

Böyle anlamlı bir etkinliğe imza attıkları için Vangölü Aktivistleri Derneği ve gönüllü aktivistlerine teşekkürlerini ileten GGK Başkanı Bilal Kardoğan, “İnşallah bizlerde bu etkinliğe gereken desteği sunacağız. Van Gölü Koruma Kanunun çıkmasına katkı sunmak adına başta TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere ilgili yerlerle görüşmeler yapmak için çalışma yürüteceğiz. İnşallah hep birlikte tek güç olarak da Van Gölü Koruma Kanunun çıkmasını sağlamış olacağız. Ben bu vesile ile bu anlamlı etkinliği başlatan Vangölü Aktivistleri Derneği ve gönüllü aktivistlerine teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Paylaş