x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Sayın Üyemiz;

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile alakalı sanayi sektörünü korumak, üretimin sekteye uğramasını engellemek için Türk Standardları Enstitüsü, ‘Covid-19 Güvenli Üretim Yeri Belgelendirme’ faaliyetlerine başlamıştır.

Türk Standardları Enstitüsü tarafından hazırlanan “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu”; Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve sektör temsilcilerinin görüşleri dikkate alınmış ve kılavuzda, sanayi işletmelerinde alınması gereken önlemler belirtilmiştir. Hazırlanan kılavuz, tüm sektörlerdeki sanayicilerin enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır. Ortaya konan tedbirler sayesinde, sanayi işletmelerinde çalışanların, ziyaretçilerin, tedarikçilerin ve diğer tüm paydaşların sağlığı korunması düşüncesi ile hareket edilmiştir.

Türk Standardları Enstitüsü Van Bölge Koordinatörlüğü, faaliyet gösteren tüm işletmeleri “Covid-19 Güvenli Üretim Yeri Belgelendirmesi” konusunda çalışmalar başlatmıştır. ‘Hijyen ve Enfeksiyondan Korunma’ konusunda uzman personellerin yönlendirmesi ile daha güvenli bir çalışma ortamı oluşturmanıza destek sağlamaya hazırdır.

Başvuru süreci ve ilgili kılavuz hakkında bilgi almak için Türk Standardları Enstitüsü Van Bölge Enstitü personelleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilerinize Sunulur.

Detaylı Bilgi ve İletişim:
(0432) 215 18 18

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası

Paylaş