x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Eğitime katkıları devam eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), yine elini taşın altına koyarak, Türkiye genelinde 154 ilçeye 154 okul kazandıracak.  2021 yılında Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer’in imzaladığı ‘Ulusal Eğitime Katkı Protokolü’ çerçevesinde Türkiye genelinde 154 ilçeye kazandırılacak 154 okulu yapılacak. Tatvan’da yapılacak okulun temeli kazılmaya başlandı.

“Mutlu ve gururluyuz”

Kazma işlemini yerinde inceleyen, Tatvan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit, “Ülkemizin geleceği ve çocuklarımızın eğitimi için çatı kuruluşumuz TOBB öncülüğünde elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda yapılan okullara ek olarak 154 ilçeye 154 okul yapılması için imzalanan protokol ile birlikte TOBB, 26 ilk-orta okul, 67 lise, 11 fakülte, 21 öğrenci yurdu, 13 kapalı spor salonu, 6 atölye ve laboratuvar benzeri tesis, 1 üniversite, yurt dışında yapılan 8 okul olmak üzere 153 okul ve yeni yapılacak 154 okul ile toplamda 307 okulun hayata geçirilmesine öncülük etti.

Emeği geçenlere şükranlarını sundu

Açıklamasında eğitimin önemine vurgu yapan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Lebit, “İş dünyası temsilcileri olarak, eğitimin ne kadar hayati bir önem taşıdığını ve kuşkusuz yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunu her platformda dile getirdik, getiriyoruz. Bizler biliyoruz ki; eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmez. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin önünü açarak, ülkemizin girişimci gücü olan evlatlarımızın her zaman yanında olacağız. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bilal Adabağ ve Tatvan’lı iş dünyası temsilcileri adına başta Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e, gecesini gündüzüne katarak ülkemiz ve camiamız için emek harcayan, durmaksızın çalışan, Tatvan’a verdiği değer ve önemden dolayı kıymetli Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve emeğine geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Paylaş