x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yeniden başlattığı “TOBB Nefes Kredisi” ile ilgili Denizbank Tatvan Şube Müdürü Taner Kerpiç ile bir araya geldi.

TOBB Nefes Kredisini kullanmak isteyen üyelerimize gerekli kolaylıkların sağlanması noktasında istişarede bulunan Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, TOBB Nefes Kredisi’nin üyelerimize hayırlı olmasını diledi.

Nefes Kredisinin dar bir süreçten geçen üyeleri bir nebze olsun rahatlatacağına inandığını ifade eden Oda Başkanımız Sayın Bilal Adabağ, katkılarından dolayı TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Kredi Garanti Fonu (KGF) Faik Yavuz ve KGF Genel Müdürü Kasım Akdeniz’e teşekkürlerini iletti.

TOBB’un öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla gerçekleştirilecek yeni Nefes Kredisi için imzalar TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş tarafından atılmıştı.

TOBB ve 365 oda borsanın tüm kaynaklarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan Nefes Kredisi’nde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi’de üst limit illere göre 50 bin ila 100 bin TL arasında değişiyor. TOBB Nefes Kredisi 2020 projesinin 6,25 milyar TL’lik bir kredi hacmine ulaşması bekleniyor. TOBB Nefes Kredisine Denizbank aracılık edecek, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.

Bu hafta itibariyle; TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye olan cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler, üye oldukları oda ve borsalardan faaliyet belgesi alarak, şahıs firmaları ise bir kefille Denizbank üzerinden krediye başvurabilecek.

Paylaş