x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilimizde inşa edilmesi planlanan 24 derslikli okul binası ile ilgili protokol imzalamak üzere ilimize gelen TOBB İnşaat Uygulama Müdürü sn. Haluk Altuntaş beraberindeki heyetle birlikte, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamızı ziyaret etti.

Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı sn. Davut Tezcan ile birlikte odamızı ziyaret eden TOBB İnşaat Uygulama Müdürü sn. Haluk Altuntaş ziyaret kapsamında Oda Başkanımız sn.Bilal Adabağ ile bir araya geldi.

Ziyarette TOBB ve MEB arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilimiz Rahva mevkiinde inşa edilmesi planlanan okul ile ilgili bilgi veren TOBB İnşaat Uygulama Müdürü sn. Haluk Altuntaş, yer tahsisi işlemlerinin ardından okulun kısa sürede hizmete sunmayı amaçladıklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oda Başkanımız sn. Bilal Adabağ, okulun ilimiz için hayırlı olmasını dileyerek katkılarından dolayı TOBB Başkanımız sn. Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Oda Başkanımız sn. Bilal Adabağ, ayrıca; TOBB Başkanımız sn. Rifat Hisarcıklıoğlu ile yapılan görüşmeler neticesinde 2021 yılı itibariyle ilçelerde okul yapımına başlanacağını, Tatvan ilçemize yapılması planlanan 24 derslikli okulunda bu kapsama alındığını ifade etti.

Paylaş