x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası, TOBB tarafından fakir, yetim ve öksüz öğrencilere verilmek üzere gönderdiği kırtasiye yardımını öğrencilere ulaşımını sağladı.

Tatvan, Ahlat ve Adilcevaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan listelere göre toplam 1000 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduk. Kırtasiye yardımında şu kalemler yer aldı

1.       Cetvel Takımı (1 Takım)

2.       Sulu Boya (1 Takım)

3.       Kuru Boya (1 Takım)

4.       Pastel Boya (1 Takım)

5.       Kırmızı Kalem (2 Adet)

6.       Kurşun Kalem (12 Adet)

7.       Tükenmez Kalem (1 Adet)

8.       Silgi (1 Adet)

9.       Kalemtıraş (1 Adet)

10.   1 Kutu A4 Kağıdı

11.   Büyük Boy 60 Yaprak Çizgili Defter (1 Adet)

12.   Küçük Boy 60 Yaprak Çizgili Defter (1 Adet)

13.   Büyük Boy 60 Yaprak Kareli Defter (1 Adet)

14.   Küçük Boy 60 Yaprak Kareli Defter (1 Adet)

15.   Büyük Boy 60 Yaprak Resim Defteri (1 Adet)

16.   Küçük Boy 60 Yaprak Resim Defteri (1 Adet)

Konu ile ilgili bilgi veren Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilal Dağdağan, “bölgemizde oldukça fazla ayıda yardıma muhtaç fakir, yetim ve öksüz öğrencilerimi mevcut. Gönül isterdi ki hiçbir öğrencimiz bu tür yardımlara ihtiyaç duymasın. Fakat maalesef bu tür sorunlarımız mevcut. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile görüşülüp öğrencilerin ihtiyacı olabilecek 16 kalem tespit edildi. Bunlar ihale açılarak temin edilmiştir. İhale açık bir şekilde yapılıp ihaleye katılanlar odamıza davet edilip zarflar kendilerinin yanında açılmıştır. İhale sonucunda 1000 öğrencimize kırtasiye yardımının yanında artan bir miktar para ile de köylerdeki zorlu kış şartlarından dolayı bazı öğrencilerimize kışlık giyim temin edilmiştir. Yönetim alanımızda bulunan Tatvan, Ahlat  ve Adilcevaz’daki okullarımıza ulaştırılmıştır. Bütün öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca bu yardımların yerine ulaşmasında büyük emekleri olan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Lebit ve Genel Sekreterimiz Rahime Yılmaz Acet’e teşekkür ediyorum” dedi.

Paylaş