x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan ilçemizin Rahva mevkiine kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) için Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamız ile Tatvan Belediyesi tarafından Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesine inceleme ziyareti gerçekleştirildi.

Oda Başkanımız Bilal Adabağ, Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya, TOBB Bitlis GGK Başkanı Bilal Kardoğan ve teknik ekipten oluşan Tatvan heyeti inceleme ziyareti kapsamında ilk olarak Diyarbakır OSB’yi ziyaret etti. Ziyaret kapsamında; Diyarbakır OSB Üst Kuruluş Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Özdoğan, Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu, OSB Mütevelli heyeti başkan vekili Sezai Topalan ve teknik heyetle bir araya gelen Tatvan heyetine Diyarbakır OSB ilgili sunum yapıldı.

Tatvan ilçemizde kurulması planlanan OSB ile ilgili fikir alışverişinin de yapıldığı toplantı oldukça verimli geçti.

Burada gerçekleştirilen sunum ve toplantının ardından ise; Tatvan heyeti bu kez OSB’de faaliyet gösterip yurtdışındaki birçok ülke ile önemli ihracatlar gerçekleştiren işletmeleri ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Ziyaret sırasında işletmelerin faaliyetlerini inceleme imkanı bulan Tatvan heyeti ayrıca çalışmalarla ilgili işletme sahiplerinden bilgi aldı.

Gerçekleştirilen inceleme ziyaretinin oldukça verimli geçtiğine vurgu yapan Oda Başkanımız Bilal Adabağ, burada edindikleri bilgi ve tecrübelerin Tatvan’da kurulması planlanan OSB’nin kuruluş sürecine katkı sağlayacağına inandığını ifade etti.

Ziyaret sayesinde teknik heyetin gerekli gözlem ve incelemeleri yerinde yapma imkanı bulduğunu kaydeden Oda Başkanımız Bilal Adabağ, OSB’nin faaliyete geçmesiyle kentin istihdam ve ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani ise, “İlçemizde Tatvan Belediyesi, Tatvan Ticaret Odası ve İl Özel İdaresi tarafından kurulacak olan Tatvan Organize Sanayisi için bölgemize yakın olan Diyarbakır Organize Sanayisine kurulum ve teknik konularda verimli bir ziyaret gerçekleştirdik. Tatvan Ticaret Odası ve belediyemizin oluşturduğu heyet ile uluslararası ihracat yapan firmaları gezerek teknik konularda bilgi edindik. Allah’ın izni ile ilçemiz sınırları içerisine yapacağımız Tatvan Organize Sanayisi ile hem markalaşan bir sanayi kenti olacağız hem de binlerce vatandaşımıza istihdam oluşturacağız. İnşallah Tatvan Organize Sanayisini bölgemizin reel sektörde söz sahibi olacağı bir yapıya kavuşturacağız” dedi.

Paylaş