x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla Bitlis ve ilçelerinde görev yapan basın mensuplarına yönelik yemek programı düzenlendi.

Tatvan ilçesindeki özel bir restoranda düzenlenen programda Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM), Bitlis Basın Cemiyeti (BİBACEM) ve Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği (BAYGADER) üyesi yerel ve ulusal basın temsilcilerini yemekte ağırlayan TATSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, Gazetecilerin gününü kutlayarak, başarı dileklerini ilettiler.

Düzenlenen programda konuşan TATSO Meclis Başkanı İhsan Bakırhan, böyle anlamlı bir günde gazetecilerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek tüm gazetecilerin gününü kutladı.

Gazetecilik mesleğinin önemine dikkat çeken Meclis Başkanı İhsan Bakırhan, “Basın çalışanları günümüz bilgi çağının önemli mesleklerinden birini icra etmektedir. Ulusal basının yanı sıra yerel medya mensupları da kentleri için takdire şayan bir özveri ile etkin görev yapmakta ve kamuoyunu aydınlatmaktadır. Zaman ve mekan mefhumu gözetmeden çalışmayı gerektirmesi sebebiyle zor bir meslek dalı olan gazetecilik, aynı zamanda günümüzün en dinamik ve saygın mesleklerinin başında yer almaktadır. Toplumun aydınlatılması, bilinçlendirilmesi, halkın talep ve beklentilerinin kamuoyuna iletilmesi, ülkemizde yaşanan başarıların uluslararası platforma taşınması, ilimizin ve ülkemizin tanıtılması gibi pek çok konuda önemli bir kamu görevi üstlenen yerel ve ulusal basınımızın, bundan sonra da aynı özveriyle görevini yerine getireceğine olan inancım tamdır. Bu vesile ile tüm basın çalışanlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum.” Şeklinde konuştu.

TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin ise, Gazetecilik mesleğinin fedakârlık isteyen, ağır şartlar altında çalışmayı gerektiren bir meslek olduğuna vurgu yaparak, “Kamuoyunu her zaman doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirme görevini yerine getirmeye çalışan gazetecilerimiz, içinde bulunduğu şartların tüm ağırlığına rağmen görevlerini özveriyle yerine getirmektedirler. İlçemizde de bu önemli göreve yerine getiren, yerel ve ulusal medya temsilcileri yurttaşlarımızın gözü, kulağı, dili olmakta ve kamuoyunun haber alma hakkına da katkıda bulunmaktadır. Gazeteciler görevini yerine getirirken ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde çalışmaları da büyük önem arz etmektedir. Bu çerçevede halkın bilgi edinme özgürlüğünü yasal sınırlar içinde sunan tüm basın mensubu arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.” Diye konuştu.

Gazeteciler ise, düzenlenen programdan ötürü TATSO yönetimine teşekkürlerini ilettiler.

Düzenlenen programa TATSO Meclis Başkanı İhsan Bakırhan, TATSO Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, TATSO Genel Sekreteri Rahime Yılmaz Acet, TATSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile Bitlis ve ilçelerinde görev yapan BİGACEM, BİBACEM ve BAYGADER üyesi Gazeteciler katıldı.

Paylaş