x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bayanların katıldığı bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe TATSO Yönetim Kurulu Başkanı Bilal DAĞDAĞAN, Meclis Başkanı İhsan BAKIRHAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz ŞAHİN, Meclis Üyeleri Nezir YAMAN, Recep ATEŞ ve Aziz ARSLAN, Genel Sekreter Rahime YILMAZ ACET, Bitlis İli Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Bitlis Eren Üniversitesi Yardımcı Doç.  Hacer GÖL ile davetli bayanlar katıldı.

TATSO Yönetim Kurulu Başkanı Bilal DAĞDAĞAN, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutlamak istiyorum. Buraya gelerek bizleri memnun ettiniz. Her birinize davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ederim. Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapan bir kuruluştur. Kadınların ticaretin içinde aktif rol alması için mücadele ediyoruz. Biliyorsunuz ki Hz. Hatice annemiz bir tacirdi. O zamanın şartlarında ticaret yapıyordu. Kadınlarımız ticaret hayatı içinde çok daha fazla yer almalı. Kadınlarımıza her alanda destek sunmak için mücadelemiz devam edecektir.”

BAYANLARA 8 MART HEDİYESİ

TATSO Meclis Başkanı İhsan BAKIRHAN, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladıktan sonra katılımcılara müjde verdi. BAKIRHAN, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınların ticarette aktif rol alması için girişimlerde bulunuyoruz. İŞ-KUR ile imzalayacağımız protokol ile kadın girişimci arkadaşlara ve engellilere kurs açacağız. Kursları başarı ile tamamlayan arkadaşlara belgelerini vereceğiz. Bu noktada engelli ve kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Herkese hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyesi Hacer GÖL, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemi ve tarihi gelişimi hakkında bilgiler verdi.

Program sonunda Genel Sekreterimiz Rahime YILMAZ ACET katılımcılara günün anısına birer karanfil hediye etti.

Paylaş