x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ve İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bitlis temsilciliği işbirliği ile Tatvan ilçemizdeki girişimci adaylarına yönelik olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu açılacak.

Düzenlenecek olan kurslarla ilgili bilgilendirmede bulunan TATSO Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İMO Bitlis Temsilcisi Cengiz Şahin, TATSO ve İMO işbirliği ile 13 – 16 ve 20 – 23 Kasım 2017 tarihleri arasında toplam 50 kişilik 2 ayrı kurs açılacağını söyledi.

Kurstan faydalanmak isteyen kişilerin İŞ-KUR Bitlis il Müdürlüğü’ne başvurarak kurs kaydı yapması gerektiğini ifade eden Cengiz Şahin, “Girişimcileri iş kurmaları konusunda bilgilendirmek, eğitmek, cesaretlendirmek ve desteklemek amacıyla TATSO ve İMO işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursu açıyoruz. Girişimcilik kursu adı altında katılımcılara işletme, finansman, pazarlama, reklam, satış, iş hukuku, kariyer gelişimi ve iş kurma becerileri kazanma konularında 4 gün sürecek olan toplam 32 saatlik eğitim vermeyi amaçlıyoruz. Kursumuza kayıtlarımız devam etmektedir. İş fikri olan herkesi kursa başvurmaya davet ediyoruz. Başvuruda bulunmak isteyenlerin İŞ-KUR Bitlis İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeleri gerekiyor. Yapılacak müracaatların ardından ilk 25 kişilik kursumuzu 13 – 16 Kasım tarihleri arasında ikinci 25 kişilik kursumuzu ise 20 – 23 Kasım 2017 tarihinde açmayı planlıyoruz. İhtiyaç ve talep olması durumunda da yeni kursların açılması için girişimlerimiz devam edecektir. İnşallah bu kursları başarı ile tamamlayacak olan girişimcilerimiz sayesinde yeni girişimlerin önünü açılarak, açılacak olan bu yeni işyerleri ile hem istihdama hem de ekonomiye katkı sağlanmış olacaktır. Bu arada; Yılbaşından bugüne kadar Tatvan Belediyesi, Adilcevaz belediyesi, Bitlis Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ve Odamız işbirliği ile 370 kursiyerimizi eğittik son kurslarımız ile birlikte bu sayı 470 olacak.”

Paylaş