x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odamıza bağlı olarak faaliyet yürüten odamız meslek komiteleri tarafından Nemrut Krater Gölü kıyısında kamp etkinliği düzenledi.

İlimiz ve ilçelerinin tanıtımına destek sunmak amacıyla odamız öncülüğünde başlatılan tanıtım seferberliğine bir destekte odamız meslek komitelerinden geldi. Başlatılan tanıtım seferberliğine destek sunmak için kolları sıvayan odamız meslek komiteleri bu kapsamda sosyal bir etkinliğe imza attı. İlimiz ve ilçelerinin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerine dikkat çekmek isteyen Odamız Meslek Komiteleri üyeleri bu kapsamda Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında “Mükemmeliyet Ödülü” alan 2 bin 250 rakımlı, Dünya’nın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü kıyısında kamp etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında geceyi Nemrut Krater Gölü kıyısında kurdukları çadırda geçiren Meslek Komiteleri üyeleri, düzenledikleri etkinlikle Nemrut Krater Gölü’ndeki güzelliklere dikkat çekti.

Düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren Odamız Meslek Komiteleri Başkanı Mekin Kaya, TATSO öncülüğünde başlatılan tanıtım seferberliğine destek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Bitlis’in ilçeleriyle birlikte apayrı bir güzelliğe sahip olduğunu dile getiren Mekin Kaya, bunlardan birinin de Nemrut Krater Gölü olduğuna dikkat çekerek, “İlimiz ve ilçelerinin tanıtımına destek sunmak amacıyla odamız öncülüğünde başlatılan tanıtım seferberliğine bizlerde TATSO meslek komiteleri olarak Nemrut Krater Gölü’nde düzenlediğimiz kamp etkinliğiyle destek vermek istedik. Komite üyelerimizde birlikte gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz çok güzel geçti. Nemrut Krater Gölü özellikle kamp ve doğa yürüyüşleri için son derece ideal bir yer. Bizler de bu etkinliğimizle hem bu doğal güzelliğe dikkat çekmek hem de tanıtıma katkı sunmak istedik. Bu vesileyle de herkesi bu doğal güzellikleri yerinde görmeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Paylaş