x
T A T V A N T S O

info@tatso.org.tr

Duyurular

Türkiye – Türkmenistan İş Forumu

Detaylar

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) tarafından Bitlis’in Tatvan ilçesinde “Kripto Para Uygulamaları” üzerine seminer düzenledi.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı ve aynı zamanda odamız akademik danışmanı Doç. Dr. Zeki Uçar moderatörlüğünde TATSO konferans salonunda gerçekleştirilen seminere BEÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Mustafa Salim Erek konuşmacı olarak katıldı.

Seminerde kripto paralarla ilgili bilgiler veren Araştırma Görevlisi Dr. Mustafa Salim Erek, Kripto para nedir, Blokzincir nedir, Nerelerde kullanılır, Kripto para çeşitleri, Bıtcoın, Ethereum, Tether, Rıpple, Dash, Türev araçlar ve Güvenilir borsalar gibi başlıca konularda bilgilendirmede bulundu.

Yatırımcıların kripto para ve benzeri alanlara yapacakları yatırımlar konusunda dikkatli olmaları uyarısında bulunan Erek, kulaktan duyma bilgi ve önerilerle yatırım yapılmasından kaçınılmasına dikkat çekti.

Gerçekleştirilen sunum ve seminer sonrası katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Konunun önemine dikkat çeken Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Bilal Adabağ ise, katkılardan dolayı akademisyenlere teşekkürlerini iletti.

Düzenlenen seminere Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Bilal Adabağ’ın yanı sıra odamız yönetim kurulu ve meclis üyeleri, odamız üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Paylaş